Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Probléma lehet ha 12GB RAM...

Probléma lehet ha 12GB RAM lesz a gépben és WIN XPt IS fogok használni?

Figyelt kérdés

Tehát ha teljes lesz a gép akkor 12 GB RAM lesz a gépben.

Win 7 64 bites Ultimatet fogok használni de bizonyos okokból kell nekem az XP is.

Lesz-e bármilyen probléma belőle?

Mert azt tudom hogy az XP csak 4GB ramot kezel max.

És ezért felmerült ez a kérdés bennem hogy esetleg nem fog BOOTolni vagy bármilyen probléma felmerülhet-e?


A válaszokat köszönöm!



2014. márc. 25. 16:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
32%

Hááát én mai szemmel nézve nem raknék gépre Windows 7-et sem, csakis Windows 8.1-et vagy (és) linuxot...


Ha XP-t is akarsz futtatni, akkor a 32 bites változat valóban nem fog látni még 4GiB-et sem... ...de van az XP-nek egy 64 bites változata, igaz csak angolul, de engem speciel az nem zavart, sőt ráadásul soha nem fagyott le, tehát szuper volt...


Milyen okok azok, ami miatt ragaszkodsz az XP-hez?

2014. márc. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Elég, ha az xp-t fölrakod virtuális gépbe (virtual box).
2014. márc. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 csacsi2 ***** válasza:
83%

Ha egyben az egyik 2GB akkor azt látni fogja.

A telepítéssel lehet gond mert ha win7 után telepíted az xp -t akkor a Win7 nem fog elindulni mert átírja az indítófájlt.

Sorrend xp és utána Win7 (dual boot).

XP -t is rá lehet venni, hogy lássa a nagyobb memóriát (max 4GB) amihez a Boot.ini -t kell megszerkeszteni /PAE kapcsolóval

[link]


Megj.:ha átírja az xp telepítése a win7 indítófájlt, akkor az javítható a win7 telepítőlemezével (javítás).

2014. márc. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Na Win 8 vagy bármi más nem érdekel.


Partícióval fogom megcsinálni az XP és Win 7 felrakását, vagyis nem én hanem egyik hozzá értő ismerősöm.


Hogy miért ragaszkodok z XPhez?

Nos hát azért mert van egy jópár olyan játékom amit nagyon szerettem meg anno a 98on játszani és az XP is vitte őket.De a drága Win 7 nem akarja elindítani őket.

Ezért is meg a többi már az én dolgom.

Aki ezt olvassa az ne írjon olyat hogy jobb klikk kompatibilitás vagy mi és ott az XP vagy bármi mást kiválasztani, rendszergazdaként futtatni.Ez Valamiért nem működik.

2014. márc. 25. 17:10
 5/12 A kérdező kommentje:
Ja és úgy terveztem ezt a 12GB RAMot hogy egy 4es már van a gépben, és mellé raknék egy 8ast.
2014. márc. 25. 17:11
 6/12 anonim ***** válasza:
68%

Hmmm, furcsa én a Windows 8.1 Pro-n is tökéletesen játszok bármilyen játékkal, még az ősrégi DOS-os, de mégis fantasztikus ötleteken alapulókkal is...


...jaaa és ezt Linux-on is megcsinálom... :-)


Tudom, hogy a Te dolgod, de mégis melyik játék okoz akkora gondot, hogy még Windows 7-en sem fut?

2014. márc. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%
Nem lesz probléma. DOSBox-al tudsz futtatni Win7 és újabb rendszereken dos alapú programokat, így nem biztos, hogy kell az Xp.
2014. márc. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Leginkább lengyelországban elterjedt játékkal amit úgy hívnak hogy Knight and Merchants, valamit Settlers4 és még pár ilyen régebbi stratégiaival.
2014. márc. 29. 13:57
 9/12 A kérdező kommentje:

(Mint mondtam Win7el próbáltam már amikor az ikonján jobb klikk->tulajdonságok->Kompatibilitás és ott az XPt kiválasztottam, nem volt jó úgyse, rendszer gazdaként is futattam de úgyse.

A jó öreg Settlers4 pedig meg az XPn sem akart elindulni.... :/

Ami eléggé elkeserített mivel majd hogynem ezen a két játékon tanultam meg a gépnek kezelését (mármint a játék részit) és mikor végig vittem ezeket még akkor sem untam meg hanem mindig előről kezdtem.

Ezért ragaszkodok ehhez a két játékhoz.)

2014. márc. 29. 14:06
 10/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező... Te el szoktad olvasni, amit írnak Neked válaszként? Egyik előttem szóló válaszolt is, hogy


HASZNÁLJ "DOSBOX"-OT!!! :-)

2014. márc. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!