Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi szükségünk van mesterséges...

Mi szükségünk van mesterséges intelligenciára?

Figyelt kérdés
Szerintem az intelligencia emberi dolog, és nem kéne Istent játszani ezen a téren. Le kéne állítani ezeket a mesterséges intelligenciai és robotikai kísérleteket MOST AZONNAL! Lehet, hogy baj lesz belőle egyszer.

2014. márc. 24. 18:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ugye ezt a kérdést nem gondoltad komolyan?

Mond, hol találkoztál eddig mesterséges intelligenciával?

2014. márc. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Megnézted az Én a robotot, mi? :D


Mi szükség van rá: hogy pl. bizonyos célfeladatokra olyan gépeket/robotokat fejlesszünk, amelyek okosabbak mint az ember és gyorsabbak is. És például kockázatos feladatokra lehet küldeni őket, ahol önállóan tudnak dönteni egy adott helyzetben, ahol nincs lehetőség kommunikálni velük, irányítani őket.


Vagy akár csak azért, hogy ha egyedül maradnál a Földön, tudj kivel (mivel) sakkozni.

2014. márc. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
2. válaszoló: Az embernél sosem lehet okosabb és gyorsabb gépet kitalálni. A neuronhálónál nagyobb adatátviteli kapcsolatra képes eszközt nem ismerünk.
2014. márc. 24. 18:37
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

De. A kvantumszámítógép elviekben az lehet, ahol az adattovábbítás távolságtól függetlenül azonnali és egy időben több művelet is elvégezhető...legalábbis a szubatomi részecskék megmagyarázhatatlan viselkedéseinek kihasználásával igen csak új dimenzióba kerülhetne a számítástechnika, ahol a fénynél gyorsabb az adattovábbítás.

Másrészt, amit a második válaszoló írásában említette, hogy ha elküldünk robotokat az űrbe felderítésre, akkor ott hozhatnának önálló döntéseket váratlan helyzetekben, hiszen a Földről igencsak nehézkes az irányítás nagy távolságokból (már egy holdi jármű valós idejű vezérlésénél fellépne 2,4 másodperces lagg...).

2014. márc. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

"Az embernél sosem lehet okosabb és gyorsabb gépet kitalálni."


- Mi számít okosabbnak? Két ember közül ki az okosabb? Ha gyorsabban számol el 1 millióig, az okosabb? Éppen az a lényege egy MI-nak, hogy sorsabban oldjon meg bizonyos feladatot, mint az ember.


"A neuronhálónál nagyobb adatátviteli kapcsolatra képes eszközt nem ismerünk."


- Azért filozófiailag kifogásolható az a feltételezés, miszerint az emebri elme azonos volna az agy neuronhálózatával.

2014. márc. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Persze a fénynél gyorsabb adatkommunikációt egy kvantumszámítógépen belül étettem, de ha ezt távközlésben is ki tudnák majd használni valahogyan, akkor ez is komoly korlátokat döntene le.

A mesterséges intelligencia meg szerintem egy izgalmas, érdekes és jól használható dolog lenne....kérdés, hogy valaha sikerül-e ezt komolyabb szinten is megvalósítanunk. Talán az ember a világegyetemben a saját teremtett gépein keresztül élhet túl...

2014. márc. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

#2 vagyok:

Igen, én is űr-expedíciókra gondoltam. :)


"Az embernél sosem lehet okosabb és gyorsabb gépet kitalálni."

Te hány lebegőpontos számítást végzel másodpercenként fejben? :)


És agyszövetet is be lehet (majd?) építeni gépbe - kapunk egy gépet, ami máris rendelkezik az említett valós neuronháló tulajdonságaival. A neuronok is elektronokkal kommunikálnak, és a csipek is. És már létezik idegrendszer - gép kommunikáció.

2014. márc. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"Az embernél sosem lehet okosabb és gyorsabb gépet kitalálni."

Jelenleg okosabbat nem tudunk építeni ez igaz és egyelőre logikus is viszont gyorsabbnak már most sokkal gyorsabb adatfeldolgozás szempontjából...mennyivel felgyorsította a számítástechnika a világot?

2014. márc. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ismét a kettes (most már hetes is) válaszolónak: az agy nem lebegőpontos számításokra épül. Alapvetően tudomásom szerint vizuális jeleket dolgoz fel hihetetlen gyorsan. A két módszer ilyen alapon nem összehasonlítható. Mindegyiknél más a jobb, de a vizuálisnak több lehetősége van.
2014. márc. 24. 19:05
 10/14 anonim ***** válasza:

Valóban hihetetlen gyorsan dolgozunk fel képeket és ez még gépileg gyerekcipőben jár. Viszont épp néhány hete láttam egy robotot, ami fel tudta ismerni egy sosem látott tárgyról, hogy az egy szék. Előtte egy másik fajta széket mutattak neki mintának. Első gondolatom az volt: mint egy csecsemő, úgy tanul.


Tehát én nem tartom lehetetlennek, hogy elérjék az emberi szintet egyszer.


Végső soron a képek leírhatók számokkal, ezt már jó pár éve tudjuk: lásd digitális kamerák. Egyszer kell csak leképezni a képet számokra, aztán máris jöhet a számokkal dolgozó processzor és ott vagyunk a teraflopoknál, amiket említettem.

2014. márc. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!