Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mért utálják az emberek a...

Mért utálják az emberek a gyárilag összerakott gépeket?

Figyelt kérdés

Kiírtam egy configot megkérdezni, hogy jó-e azt válaszolták, hogy jó mikor kiírtam, hogy összerakot gépröl van szó egy boltban akkormár rögtön szar volt nemértem a logikát.


6 éve vettem egy gépet az Auchanba és teljesen jó volt minden ami kell bele most meg csak azért cserélem le mert telik az idő minden játékhoz/programhoz jobb gépek kellenek és változtatni kell.


De a lényeg a kérdésben, hogy mért nem jó egy gép ha a bolt rakja össze?



2014. márc. 23. 23:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Jobb az, ha magadnak vagy hozzáértő ember rakja össze kérésre, mint a bolt.

Szokásuk aránytalanul összerakni, noname táppal, fapados lappal, gyenge VGA-val.

2014. márc. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a cégek hajlamosak az eladhatatlan készleteiket ilyen úton értékesíteni. (Alaplapok, VGA-k,tápok, stb.)


Másfelől, pár éve raktunk össze egy barátomnak PC-t. Kíváncsiságból megnéztük a nagyobb áruházak előre összerakott kínálatát. Kiderült, hogy egy adott konfiguráció számítástechnikai szaküzletben, alkatrészenként vásárolva, még összeszereléssel együtt is 15-20 000 Forinttal olcsóbban jött ki...

2014. márc. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

NA ez most fordítva van mert jó nem nagyáruházból veszem de kifejezetten számítástechnikai boltbol veszem összerakva X összegért de alkatrészenként rakva pedig drágább


De amúgy ha egy config jó mások szerint is és a bolt is ezt ajánlja akkor most mért kell azt mondani, hogy mégsem jó ? :D

2014. márc. 24. 01:03
 4/11 anti paladin ***** válasza:
100%
Pavlovi reflex. :)
2014. márc. 24. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 P.O.C. ***** válasza:

Azért utálják, mert teljesen ésszerűtlen. Az asztali gépnek pont az a lényege, hogy teljes szabadságod van az összeállításnál. Másképp ha készen kapnád mint egy laptopot, semmi értelme nem lenne.


A többit meg előttem elmondták. Nagyobb rajta az árrés, nem kell bedőlni a vonzóak tűnő 999 -re végződő áraknak.

Rosszabb és kifutó alkatrészeket kapsz, hogy még többet rakhassanak rá. Nomame táp és RAM -ok, amik esetleg évek múltán elég szép kis fejfájást okozhatnak. És ami még a legundorítóbb, hogy sok helyen le is ragasszák, hogy minden piti kis fejlesztést, javítást náluk csináljál.

Ritkán fordul elő a te eseted, hogy a előszerelt konfig nem követi az árváltozást, mert már korábban nagy tételben felvásárolták hozzá az alkatrészeket, ezért picit olcsóbban tudják adni.


Az ilyen gépek azoknak jók, akik semmit sem tudnak a hardverekről. Hallanak x hardverről két pozitív véleményt, még az sem biztos hogy hozzáértőktől. Máris vásárolnak és nem gondolkoznak.

2014. márc. 24. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

P.O.C nak tökéletesen igaza van én momentán találkoztam olyan összerakott géppel amit újonnan vettek anno de furcsa módon rajt volt az alaplapján hogy service + a dátum bélyegző szigetvilággal összekötve a kábelok


gyors kötöző szerintem jobb lett volna tápegység ??


V né és tsa :))

2014. márc. 24. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Azért, mert aránytalanok. Mivel a hozzá nem értők csak a külsőt látják, vagyis csak a gépházat. Ha az jól néz ki, már meg is veszik a gépet. Például a szokásos parasztvakítás egy előre összerakott gépnél: gt 640 4 gb (az ember csak azt nézi, h a videomemória 4 gb. Vagy tápnál csak azt, hogy wattos. Így megveszik 5000 ft-ért a 600 wattos Akyga tápot, és majd egy év múlva csodálkoznak, ha elszáll a táp és viszi magával az egész gépet. Ezért tilos előre összerakott gépet venni.
2014. márc. 24. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én is már régóta követem a hardvereket, mondhatni naprakész vagyok a kínálattal az árakkal és a termékek tudásával/teljesítményével. Az előre összerakott gépek nagy részben kifutó, raktáron porosodó alkatrészekből állnak, pár jól hangzó, de valójában semmitmondó technikai jellemzőt kiemelve vadásznak a laikusokra. A lap, táp, hűtés legtöbb esetben fapados, a vga integrált vagy alsó kategóriás sok videomemóriával. Ha a gépet fel sem lehet nyitni garivesztés miatt, akkor egy takarítást sem tudsz megejteni és egyszerűbb hibákkal is az egész gépet szervízbe kell vinni.

Hozzáértéssel összeállított gépnél minden alkatrész milyensége/minősége szabadon választható, az alkatrészek tételesen garanciálisak, a ház bontható, takarítható, a gép szabadon fejleszthető stb.

Apósom is a tanácsom ellenére vett egy gépet az Auchan-ban kb 7 éve, mert ott adtak hozzá nyomtatót is, meg soknak tűnt a 2,66Ghz órajel, az 512MB RAM és a 80GB HDD a régi gépükhöz képest. Ez már akkor elavult volt, nem beszélve az AGP-s alaplapról Radeon 9200SE kártyával. Azóta tápot is cseréltem náluk, mert elszállt (mercury)...csoda, hogy nem vitte magával a gépet.

Kíváncsi lennék a kérdésben szereplő, jól összerakott és jóárasított gépre is...valamiért szkeptikus vagyok. Egy linket kaphatnánk?

2014. márc. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

linkelem, igaz nem értek sokat hozzá és lehet, hogy parasztvakitás a prohardver

[link]


de utána néztem nem egyszer és iponon vagy máshol csak drágábban jön ki ugyanez a cfg

egyébként, ha nagyon szar lenne benne vmi 1-2 éven belül akkoris ott az alkatrészcsere lehetőség

2014. márc. 24. 17:21
 10/11 anonim ***** válasza:
Erről az oldalról TILOS rendelni, ha jót akarsz magadnak (és a pénztárcádnak). Aránytalan, szar konfigokat árulnak, tetszetős házakban, hogy átb@sszák a laikus embereket. Ha nem hiszel nekem, itt akkor higyél másnak: http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerdes..
2014. márc. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!