Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Erre a konfigra mit ajánlotok?...

Erre a konfigra mit ajánlotok? Xp Ubuntu 13.10 vagy Xubuntu?

Figyelt kérdés

Helló

Az a helyzet, hogy meguntam a windows instabil működését, állandóan lefagy, a drivereket magamnak kell telepítgetnem.. stb..


Erre a konfigra mit ajánlotok? (nem mai vas)


Intel Pentium 4 531, 3000 MHz (15 x 200)

Rendszermemória 759 MB (DDR2-533 DDR2 SDRAM)

Videokártya Intel(R) 82945G Express Chipset Family (128 MB)

(a windows most virtuálisan 2magosnak látja a cpu-t)


Mit ajánlotok erre?

Xp, Ubuntu 13.10 vagy Xubuntu?


Semmi extra elvárás nincs, skype, böngészés, youtube, filmek zene...

Játékok telepítése elég nehézkes azthiszem, vagyis eddíg régebbi tapasztalat alapján.. talán wine rá a megoldás?

Tippeket előre is thx!

Ha lehet amit ajánlotok, írjátok le a gépigényét is ha nem nagy kérés! Köszi



2014. márc. 10. 00:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha felbővíted a ramot 2GB-ra, akkor egy win7 is simán elfut rajta. Ebben az állapotban meg Ubuntu.
2014. márc. 10. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem tervezek most bővíteni ramot, egyenlőre a windowstól szeretnék is megválni, túl sok problémám volt már vele, így inkább feladom a küzdelmet, hogy egy androidos telót rákapcsolok és nincs hozzá megfelelő driver...

Ha jól tudom ubuntuba már ilyesmik integrálva vannak, mint pl: videókártya, hangkártya meg az összes többbi, amit xp alatt magamnak kellett összeszednem.


Ubuntu gond nélkül elfutna? nem lassúlna le a grafikus megjelenés miatt?

Gépigénye? mert sehol sem találok normálisat

2014. márc. 10. 01:13
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

2014 van ember. Felejtsd el a kövület xp-t. Az androidos készülékek már jó ideje mtp protokollon keresztül kapcsolódnak, ami xp alatt csak álom marad...

Integrált driverek? Örülj neki, ha egyáltalán létezik illesztő a hardveredhez linux alatt. A wine sok mindenre jó, de sokkal több mindenre nem.

2014. márc. 10. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 soccerway ***** válasza:
Linux Mint 13 mate. ubuntu felejtős ezen a gépen.
2014. márc. 10. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Tom Benko ***** válasza:
Manjaro. Intel driverek vagy 20 éve vannak a kernelben, datubber most kelt ki a hibernálóból.
2014. márc. 10. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Tengor ***** válasza:
+1 a Linux mintre.
2014. márc. 10. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 sempai ***** válasza:

Én azt mondom, hogy Xubuntu. Windowst elvből nem használok.

A driverek általában a kernelbe vannak belefordítva. ATe régi géped eszközeihez már bizos megvannak. Nem kell majd drájvert telepítgetned, minden működni fog, ha nincsenek extra hardvereid. Még a nyomtató is. Az Xubuntu ablakkezelője az Xfacesokkal kevesebb erőforrást igényel mint az Ubuntu Unity-je. Tehát gyorsabb lesz. Nekem is van egy hasonló konfig, azon az Xubuntu nagyon hasít...


Linux Mint szép csicsás (sok procit használ), központi frissítése nem teljes, ezért nem biztonságos. szerintem.


6 éve dolgozom (nem játszom) Xubuntun... soha nem hiányzott a windows. Az max játékra való.

2014. márc. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 sempai ***** válasza:

@datubber:


Láttál te már linuxot???

2014. márc. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 sempai ***** válasza:
XP-s gépen Androidhoz kapcsolódni tökéletes az AirDroid... :)
2014. márc. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!