Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Leptop video kártyával kapcsol...

Leptop video kártyával kapcsolatos kérdés!? Többi lent!?

Figyelt kérdés

Van egy Samsung Series 3 300e5c laptopom.(win8)és VGA (Intel (R) HD Graphicc)-val van felszerelve. E mellet találtam a vezérlő pultba olyat "NVIDIA vezérlőpult" ott illetve fel van rá telepítve egy NVIDIA beállításos program is a leptopra. (alap rajta volt amikor megvedtem az üzletben) Ezzel kapcsolatban szeretnék egy olyan kérdést feltenni hogy akkor ez az jelenti h van a leptopomba egy NVIDIA video kártya? Hozzá teszem amikor a "NVIDIA vezérlőpultot" megnyitom akkor ezt írja ki. " Az NVIDIA Megjelenítési beállítások nem érhetőek el. A rendszerben nem érzékelhető NVIDIA grafikus kártya" most ezek mellet ha van is benne ilyen video kártya akkor miért nem érzékeli? Hogy tudom megcsinálni hogy érzékelje illetve ha nincs benne ilyen video kártya akkor mi a frásznak van alap feltelepítve a leptopomra? (nem kaptam semmiféle cd/dvd-t hozzá mikor megvettem.)


Ill. másik kérdés. Hallottam olyanról hogy a VGA memóriáját lehet emelni (azaz 32mb ról lehet akár 128-ra is amit a RAM-tól csatól el) Nos csak kíváncsiságól ezt hogy lehet? :O Mert írták többen is hogy BIOS-ban kell. MEgnéztem és nekem nincs a BIOS-ban semmilyen fajta ilyenre lehetőség. :/


Kérlek titeket normális válaszokat írjatok és ha megkérhetlek még arra bennetek hogy írjátok le érthetően lépésről lépésre a válaszokat :) Köszönöm szépen!

Ui: hülye megfogalmazásért elnézést. Hosszú napom volt. :/



2014. febr. 19. 19:41
 1/2 soccerway ***** válasza:

[link]


Ezek szerint nincs benne nvidia, csak az intel HD. A biosban lehet állítani az integrált vga memóriájának a méretét, hogy mennyit vegyen el a RAM-ból, de nem minden bios-ban van ilyen.

2014. márc. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Samsung Series 3 300e5c

Ez még csak az alaptípus jelölése, számos változata van. Nem biztos, hogy mindben, de ebben például Nvidia kártya IS van:

[link]


A tiédben is van gondolom, csak nincs engedélyezve, alapból pedig a processzorba integráltat/Intel/ használja, mivel így alacsonyabb a fogyasztás.

Valahol a megjelenítési, vagy az energia gazdálkodási beállításoknál lehet engedélyezni a nagyobb teljesítményű Nvidiát és az is meghatározható, milyen programokhoz használja a gép. Játékokhoz és más komolyabb 3D teljesítményt igénylő feladatokhoz érdemes azt társítani, átlagos feladatokra elég az Intel is.


/az integrált Intel VGA memóriahasználata valószínűleg automatikus, annyit használ, amennyi éppen kell, de ebben nem vagyok biztos, abból gondolom, hogy nincs a BIOS-ban beállítási lehetőség/

2014. márc. 6. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!