Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Kéne linux a gépemre. Melyiket...

Kéne linux a gépemre. Melyiket és hogyan?

Figyelt kérdés
Szóval programozáshoz kéne leginkább, de nem tudom melyik verziú a legjobb (ubuntu, xubuntu stb, nem értek hozzá), tehát ajánlhatnátok valamit, és hogy pontosan hogy kell feltenni. Nem akarok virtuális meghajtózni, ebben az esetben ugyanúgy boot pendrive-ot csináljak, mint ha windowst telepítenék?

2014. febr. 17. 10:15
 1/10 anonim válasza:
Ez engem is érdekel! Csak nekem sima felhasználói kellene. Meguntam a windowsos kalózkodást, de nincs pénzem új rendszerre :(
2014. febr. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Tengor ***** válasza:

Az Ubuntu általában jó. Ha gyengébb a gép v. szereted az egyszerű dizájnt, akkor Xubuntu. Utóbbi annyiban tér el csak az előbbitől, hogy XFCE ablakkezelő van rajta. Amíg nem az ablakkezelőhöz írsz programot, ez kb lényegtelen.

Érdemes lehet kipróbálni a Linux mintet is vagy a Linux mint XFCE-t. Ezek az Ubuntu speciális kiadásai, más egy picit a program lista, itt-ott módosítottak benne. Általában gyorsabbak, mint az eredeti oprendszer.

Mindegyik telepíthető pendrvie-ról.

2014. febr. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2014. febr. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ubuntu vagy linux Mint. (A Mint is ubuntu alapú, de unity helyett egy barátságosabb felülete van, és eltolt a fejlesztése néhány hónappal az ubuntuhoz képest, tehát stabilabb. Én a mintet javaslom.). Abban az esetben ha főként webes vagy talán a Debian jöhet még szóba de az szerverekre van kitalálva, kicsit összetettebb. (Bár az ubuntu is ugye a debianból lett).


Felrakni: letöltöd, kiírod egy dvd-re, bebootolsz róla és telepíted :) Ha meg akarod hagyni a windowst is akkor értelemszerűen csinálj egy új particiót és arra rakd fel, akkor megmarad a win is, és bootoláskor majd megkérdezi h melyiekt akarod indítani.

2014. febr. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Tom Benko ***** válasza:
Én a Manjarot javaslom. Gyors, vékony, és az Arch készletéből telepít, úgyhogy gyakorlatilag napra késszé lehet tenni.
2014. febr. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Csxeba ***** válasza:

A disztró-szerelmed kiválasztása hosszú folyamat :D Először szerintem is tegyél sima Ubuntut, vagy Linux Mint-et, majd utána ráérsz válogatni. A lehetséges szempontok, ami alapján választhatsz iszonyatos számban vannak jelen... Válaszd ki, hogy melyik asztali környezet tetszik, stabil vagy inkább friss programokat szeretnél, szereted-e konfigurálgatni, állítgatni vagy inkább azt akarod, hogy előre konfigurálják, csak fel kelljen telepíteni és menjen... stb.


Mindent leírni nagyon sokáig tartana. A lehetséges szempontokról van egy blog, ami leír mindent, de mindig moderálják, amikor belinkelem (nem tom mér), a címe linuselfutna (pont) blog (pont) hu

2014. febr. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Csxeba ***** válasza:

Ja és a Debian nem szerverekre van kitalálva, de azokra is ideális. A Debian egy egész jól előkonfigurált, stabil disztó, általános asztali felhasználásra. Minden van benne, ami egy általános desktopba kell. Én már vagy fél éve azt használom és király. Tudom ajánlani.


Annyi szívás van vele, hogy az elején sudo jogot kell adni magadnak, de onnantól ugyanúgy megy, mint az Ubi. Azt meg pár sorban leírom, ha érdekel.

2014. febr. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi srácok, akkor ubuntut szedek le, és csinálok egy boot pendrive-ot.

Viszont utána a laptop drivereket ugyanúgy teszem fel, mint windows-re? A készülékemhez keresek linux drivert, letöltöm felpakolom ?

2014. febr. 19. 14:13
 9/10 Tengor ***** válasza:
#8, nem. Legtöbb esetben nincs szükség driverekre. Ha mégis, akkor a leírásnak megfelelően kell feltelepíteni.
2014. febr. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Csxeba ***** válasza:

Ühüm... Ubuntunál meg más Debian-alapú disztróknál elég sok szabad szoftver licenszes driver van a hivatalos repóban. A telepítés Linuxon meg inkább olyan, mint Androidon. Van általában egy grafikus szoftverközpont, olyan mint pl a google play és ott csak kiválasztod a kategóriák közül, hogy neked a Chromium böngésző kell és "Telepítés" gomb. Ha zárt drivered van, akkor lehet, hogy kell kicsit terminálozni, de nem szokott vészes lenni. Ha kiposztolod live rendszerből nekünk az lspci -k kimenetét, akkor szerintem meg is tudjuk mondani, hogy kell-e valamihez valami extra.

Jó Linuxozást! Bármi van, írj nyugodtan :D

2014. febr. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!