Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Letöltöttem a VirtualBoxot a...

Letöltöttem a VirtualBoxot a gépemre, és szeretném felrakni rá a Linux openSuse disztribúcióját. Hogyan kezdjek neki?

Figyelt kérdés
Letöltöttem az openSUSE iso fájlját..konkrétan ennyit vágok az egészből.
2014. febr. 11. 11:51
 1/5 Tengor ***** válasza:
Akkor még olvasgass kicsit utána, ott az internet, mindent megtalálsz róla!
2014. febr. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Vannak eleve virtualboxos kiadások is:

[link]

így a telepítést is megúszod..

2014. febr. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Csxeba ***** válasza:

Hülyeség, pont az a lényeg, hogy tanulj meg telepíteni. Figyelj, Virtualbox magyarul van, openSUSE telepítője is, ha beállítod. Adja magát, de itt egy kis segítség, hogy hogy kell elindulni:


1. Megnyitod a VB-t.

2. "Új" gombra kattintasz

3. Megadod a disztrót, adsz neki egy nevet.

4. Memóriából maximum a fizikai memóriád felét add neki.

5. Merevlemezt max 10-12 Gigát adj neki.


Utána csak továbbnexteled, elkészíti neked a virtuális lemezt meg minden, utána megjelenik a listában a virtuális géped. Első indításkor bekéri a telepítő lemezt, itt egyszerűen betallózod az openSUSE ISO-ját.


Annyit jó ha tudsz, hogy csak 32 bites OS-t telepíthetsz VBox-ba.

2014. febr. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Miért lenne hülyeség telepítés kihagyása? Ha csak ki akarod próbálni,hogy mit tud egy rendszer..

Ha akkora hülyeség lenne,akkor nem csinálnának ennyi fájlt, más virtualizációs programoknál is vannak előkonfigolt virtuális rendszerek.

2014. febr. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 HavanHUN ***** válasza:
Szóval már meg van az ISO fájl. Megnyitod a VirtualBox-ot, rámész az "Új" gombra, kiválasztod hogy linux és opensuse (illetve nevet adsz neki) adsz neki helyet, min. 512MB RAM memóriát... Ezután rá clickelsz a virtuális gépre Indítsd el, és tallózd ki az ISO fájlt. A telepítőben kiválasztod a magyar nyelvet, a többi szerintem menni fog :)
2014. ápr. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!