Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Üdv! Összeraktam egy gépet,...

Üdv! Összeraktam egy gépet, de nem múködik. Valakinek van ötlete miért?

Figyelt kérdés
Összeállítottam egy gépet, és már csak a videókártya hiányzik. A régi gépemből gondoltam, hogy kiszedem ideiglenesen a vga-t, amíg nem lesz pénz valami jóbbra. A régi vga-m egy Gigabyte GV-RX16P256D. Az lenne a kérdésem, hogy ez egy Asrock 970 extreme3 r2.0 alaplapba használható-e, vagy nem kompatibilisek? Ugyanis a gép bekapcsol, és az összes ventilátor is megy, de a kép nem jelenik meg a kijelzőn. Tudna valaki segíteni esetleg?
2014. febr. 14. 21:11
1 2
 1/14 Tengor ***** válasza:
Mennie kellene vele pedig. Valami más lehet a probléma.
2014. febr. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat!

Az a baj, hogy ez az első gép amit én rakok össze és még nem értek annyira hozzá. Nincs valami ötleted mi lehet a baj?(tudom nem sok információ van megadva) Elméletben, ha valamit rossz helyre kötöttem volna vagy ilyesmi, akkor nem is indulna el a gép, nem?

2014. febr. 14. 22:02
 3/14 anonim ***** válasza:
ird le az összes alkatrész típusát! ha mindent tutira jól kötöttél be arra tippelnék hogy valmeik fx proxit vettél bele de az alaplap csak bios frissítés után támogatja
2014. febr. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Processzor: FX4130

Táp:Chieftec Smart series GPS-700AB

És ha tényleg mindent jól kötöttem be(amit leellelőrzök mégegyszer inkább), akkor hogy lehetne ezt megoldani?

2014. febr. 14. 22:14
 5/14 A kérdező kommentje:
Elvileg támogatja alapból az fx processzorokat, legalábbis doboz alapján.
2014. febr. 14. 22:33
 6/14 anonim ***** válasza:

jah hogy R2.0-ás... az télleg támogatja mindet alapból...

akkor nincs mese vagy valmait rosszul raktál össze vagy valmeik cucc gyári hibás... ha rátudnál dugni egy speakert az alaplapra akk a csipogásokból okosabbak lennénk...

ha speakert sem tudsz szerezni akk ezeket tuom javasolni:

- csak az alaplap, táp, 1db ram, vga, 1 monitor legyen összekötve. minden más húzzál ki! pl: hdd bill egér.

- igy próbáld meg és ird meg h mi van...

2014. febr. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Megpróbáltam, amit mondtál, hogy csak táp, alap-ram,vga van bedugva, de úgy sem lett kép sajnos. Ezek szerint valami akkor rossz gyárilag? Esetleg még annyi, hogy honnan tudom, hogy rosszul van bekötve valami?
2014. febr. 14. 23:08
 8/14 anonim ***** válasza:

hát ha többszöri átnáézéssel is jössz rá akknem tudhatod sehonnan h rosszul dugtad össze... maximum oldalakat tudok javasolni h nézd meg h kell öszerakni...

de visszatérve a problémára:

-ha van másik ramazzal is próbáld meg.

- ha azzal sem megy: másik vga-valkéne kipróbbálni vagy éppen a vga-t egy másik gépben.

- ha jó a vga akk már csak a proci/alaplap gyári hiba jöhet szóba...

2014. febr. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Értem, nagyon szépen köszönöm a segítségedet mégegyszer.Megpróbálom akkor másik gépben a vga-t. Remélhetőleg sikerül megoldani a problémát.
2014. febr. 14. 23:21
 10/14 A kérdező kommentje:
Milyen csipogást kellene hallani, ha sikerült rádugni a speaker-t az alaplapra? Ugyanis (szerintem) megcsináltam és ha hozzáérintettem a speakerhez a kábelt, akkor 4-ből kettőnél búgott, kettőnél pedig nem. Vagy hogy kellene csinálni ezt?
2014. febr. 15. 13:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!