Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha a középszintű informatika...

Ha a középszintű informatika érettségit linuxon szeretném letenni, de az iskolámban nincs linux, kérvényezhetem, hogy olyan iskolában éretségizzek, ahol van linux?

Figyelt kérdés
A tanár nincs a helyzet magaslatán.
2013. dec. 27. 14:51
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Éretséginél, nagyon mindegy. A linuxnál elsősorban a kiszolgáló opciók számítanak, azt fősulin jó fél évig tanítják, hogy mi micsoda, ott majd számítani fog. Amúgy éretséginél inkább maradj a windowson, mer a linuxnál nem hogy bonyolultabb, de ált. jóval nehezebb is a tétel sór.
2013. dec. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

De én a libre office-ot szoktam meg.

A kérdés az, hogy a lehetőség megvan-e rá?

2013. dec. 27. 15:04
 3/9 anonim ***** válasza:

Miről beszélsz? Milyen tételsor nehezebb? Teljesen ugyanaz minden..


Amúgy LibreOffice-t lehet Windowsra is választani, olvasgasd egy kicsit a szabályokat, mielőtt egyáltalán készülsz.


Most akkor döntsd el, hogy milyen oprendszert akarsz, és attól függően lehet további választ adni.

2013. dec. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ubuntu Linuxon a LibreOffice alkalmazáscsomaggal szeretném letenni a középszintű éretségit.
2013. dec. 27. 15:13
 5/9 anonim ***** válasza:

A LibreOffice miatt akarsz Linuxon érettségizni? Szerintem egyszerűen érettségeizz Windows-on és kérvényezz arra LibreOffice-t, mivel azon is fut.


Egyébként mekkora a linux tudásod? Én ugyan nem számtechből érettségiztem, de szerintem ha pl. csak az ubuntu-ban kattintgatsz, akkor attól azért magasabb szintet várnak el, pl. terminálban egyes feladatok megoldása stb.

2013. dec. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

NEM VÁRNAK EL


nincs semmi különbség a feladatok között, értsétek már meg

2013. dec. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen tudom, hogy nem tér el, de a kérdésre válaszoljatok légyszi.
2013. dec. 28. 18:56
 8/9 anonim ***** válasza:

A kérdésre válaszolva: a tanárnak elvben "kötelessége" a helyzet magaslatán lenni, amennyiben ez mégsincs így, megbeszélheted vele, hogy márpedig neked jogod van másik oprendszert használni, és ha ő nem tudja neked biztosítani a lehetőséget, akkor majd felrakod te az egyik gépre, ő meg ott áll karba tett kézzel, és felügyel, kb ennyi, van hivatalos rendszergazdai segédlet az oktatási hivatal honlapján, azt lehet böngészgetni


(valahogy muszáj megoldani, mert jogod van hozzá)

2013. dec. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm a választ. :)
2013. dec. 28. 20:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!