Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Menyit kérjek egy átlagos...

Menyit kérjek egy átlagos újjá telepitésért?

Figyelt kérdés

van kb 10-15 Db gép amiket újjra raktam win 7-el xp-vel vagy vistával és nem tudom menyit kérjek egy telepitésért

hogy ha sokalják többet hozzám nem hozzák viszont ha keveset kérek az meg nekem nem jó menyi legyen ?



2013. nov. 27. 12:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Jézusom, milyen emberek lehetnek, akik arra vannak rászorulva hogy egy 13 évesnek pénz fizessenek windows újra telepítésért...
2013. nov. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Először is 14 éves vagyok másodszor pedig el hiheted hogy nem felső fokú rendszer gazdák és én is ugyan úgy csinálom mit nálunk a PC bolt és nem fogok egy vacak xp telepitésért 5 ezer foritokat kérni csak 3-mat
2013. nov. 27. 13:30
 13/17 anonim ***** válasza:

hát nem tudom, telepítésnél manapság már nincs probléma. Mondjuk amióta XP van azóta csak "tovább, tovább, cd-key, tovább, OK" és készen is van. Előtte macerásabb volt és időigényes. (amikor meg biztonsági DOS a floppyn, manuális formatálás, meg hasonló volt, ne is beszéljünk róla... Ha most valami errort ír ki csak bepötyögöd a Galaxy S4-be és megmondja pontosan mit kell csinálni, régen meg magadra voltál utalva)


Én sem kérnék el pénzt WIN telepítésért, de mondjuk az utána lévő programok és driverek telepítését szívesen lepasszolnám másoknak, szívjanak ők, túl sokat szórakoztam már, hogy pl a hang nem jött be és új driver és újraindítások és stb stb.


Szerintem az 5000-7000 reális, attól függ mit fogsz csinálni és mennyire értesz hozzá. Ha pl csak végigviszed a win7/8 telepítést azért nem szép dolog rendes pénzt elkérni, mert az félmunka, de ha cakk-pakk, készre csinálod a gépet minden jó programmal, frissítéssel és beállítással, akkor akár 10-et is.

2013. nov. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Lajos54 ***** válasza:

Ehhez az egészhez tisztázzunk néhány fogalmat:

1. Az ilyen munkát (mert végülis munka, még ha csak nézni és kattintgatni kell is, hiszen időbe telik) előre le kellene beszélni. Megállapodni az árban, a fizetés módjában.

2. Van olyan rész (a kérdező hozzászólásaiban), ahol ilyesmi szerepel: "...mintha eredeti lenne", aztán később, hogy eredeti Windowst telepített. Attól, hogy EGY eredeti Windows telepítő van, az több gépre rakva már nem lesz eredeti. Vagy legalábbis nem jogtiszta...

3. Ha valaki tényleg megfelelő szinten ért hozzá, úgy feltelepít egy gépet, hogy az tényleg hibátlanul működik (megvannak a megfelelő driverek, szükséges alap segédprogramok: pdf olvasó, és hasonlók) joggal vár el érte juttatást, mert nem mindenki tudja, mi kell egy jól működő gépre, ráadásul a saját idejét tölti el vele. Egy-két "haveri" telepítéssel nincs is semmi baj, de 10-15 gép után egyszer csak jön a NAV... merthogy ez már valójában adóköteles tevékenység, hiszen pénzt keres vele az illető.

Ráadásul, ha még az is kiderül, hogy tiltott módon (nem jogtiszta vagy ingyenes programokat telepített) végezte a munkát, az még súlyosbító körülmény.

Szóval, ha valaki már "nagyban" adja ilyen munkára a fejét, érdemes előtte átgondolni.

2013. nov. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Nekem 5 ezerért telepitete fel az ismerös windows + a programok de ha csak a windows kértem volna azt mondta 2500 van olyan üzlet ami 10 ezret is elkér érte.
2013. nov. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Lajos54 ***** válasza:

Azért azt nem szabad elfelejteni, hogy egy üzletet (szervizt) fenn is kell tartani, adózni kell, fizetni az alkalmazott(ak)at, a helyiség bérleti díját (vagy meg kell venni, nem olcsón) a rezsit.

Az ilyen haveri dolgoknál ezek a költségek kimaradnak, tulajdonképpen csak az illető idejét (na jó, meg egy kicsit a hozzáértését) kell megfizetni. Olyan ez, mint a vendéglátás. Otthon jóval olcsóbban ki lehet hozni ugyanazt a kaját, mint amennyiért egy vendéglőben adják, de egy vendéglőre ugyanazok a dolgok vonatkoznak, mint amit az előbb leírtam.

2013. dec. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ebe igazad van Lajos.
2013. dec. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!