Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Az mitől függ hogy egy mappáná...

Az mitől függ hogy egy mappánál megváltozik hogy mikor lett módosítva vagy nem, lehet ezen változtatni?

Figyelt kérdés
Pl. átmásolok a mappából valamit, és megváltozik a dátum, de most olyan is volt hogy külső hdd-re áthelyeztem, és akkor is megváltozott. Pontosabban csak az van kiírva, hogy létrehozva, és utána a dátum, ami már az áthelyezés időpontja. De biztos volt már olyan is hogy valamit módosítottam a mappában, és nem változott. Lehet ezt valahol beállítani, vagy csak így működik magától? Windows xp-m van.

2013. nov. 14. 11:43
 1/2 csacsi2 ***** válasza:

Ha mozgatod (meghajtón belül) akkor nem változik, viszont ha másolás történik (újraírja a fájlt),elmozgatod a könyvtárból,meghajtóról, módosítod akkor mindig meg fog változni az időbélyeg.


Az xp -ben a rendszer frissíti az utolsó könyvtár hozzáférés dátumát és idejét. csak hozzáértőknek!

Sajátgép\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\FileSystem

"NtfsDisableLastAccessUpdate", értéke "1"


ez gyorsítja a fájlrendszerműveleteket.

2013. nov. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Kösz a választ!
2013. nov. 14. 19:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!