Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mit is jelent az hogy előfizet...

Mit is jelent az hogy előfizetésre venni egy készüléket?

Figyelt kérdés

Szeretnék karácsonyra venni a lányomnak egy telenor smart touch pro telefont.

Viszont nekünk van egy régebbi készülékről telenoros kártyánk és így nem kell számlás készüléket vásárolni.

De egy összegben nem tudnám kifizetni.

Épp ezért ha valaki el tudná magyarázni aki már jártas az előfizetésben,hogy hogy is működik az előfizetéses telefonok vásárlása meg hogy miket tartalmaz a havidíj stb.

Ha ez segít nézegettem a neten a smart touch pro árát és azt írta ogy 1500-forint kezdőrészlet plusz 12x 1055 forint.

Ez tartalmazza a lebeszélhetőséget?

Már teljesen belebonyolodtam a dologba.

Valaki,bárki aki el tudná magyarázni nekem ezt az egész folyamatot mi hogy megy nagyon hálás lennék!

Előre is köszönöm!



2013. okt. 27. 18:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Sokat vásároltam már így, bár nem telenornál, de gondolom mindenhol ugyanúgy megy. Szóval az előfizetés azt jelenti, hogy amilyen csomagra előfizetsz, annak a havidíját fizeted minden hónapban fixen és megvan határozva ez hány perc beszélgetést, mobilinternetet, stb foglal magában. Ha ezt átléped akkor még pluszba ráfizetsz többnyire. És a telefon társaságok előszeretettel adnak olyan lehetőséget, hogy új készülék vásárlásakor vagy hűségidőt vállalsz 1-2 évre az előfizetésre (ez azt jelenti, hogy az előfizetői csomagodat megváltoztathatod, csak éppen nem lehetsz feltöltő kártyás arra az időszakra) vagy magára az előfizetői csomagra vállalsz 1-2 év hűséget (ebben az esetben csomagot se igen válthatsz, bár ha drágább csomagra akarsz váltani, azt általában engedik). És ha kötsz hűségszerződést, akkor tudod részletre megvenni a telefont. Tehát a Te esetedben azt jelenti, hogy leperkálod kezdésképpen az 1500Ft-ot, ekkor megkapod a készüléket, majd az előfizetői szerződésben vállalt ideig (1-2 év) fizeted minden hónapban fixen az előfizetői díjat (ez csomagtól függ, általában 3000-15000 ezer forintig szoktak lenni) plusz fizeted minden hónapban a telefon részletét, ami az 1055 forint. Tehát ha mondjuk 3500Ft-os előfizetői díjad van, akkor 4555Ft-ot fizetsz minden hónapban, feltéve, hogy nem telefonáltál többet mint amit a csomag tartalmaz. Ha többet beszéltél, akkor gyakorlatilag a határ a csillagos ég.
2013. okt. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
a kezdőrészlet az azt jelenti hogy azt (hogyha üzletben vagy házhoz rendeled) ott helyben kell kifizetned. a plusz után amit írtál, havi csekket kapsz amit ki kell fizetned havonta 1055 forintot. ezt egy évig. ha ezzel végeztél, amit egy éven át rendezted, akkor még választhatsz 2 lehetőség közül: az egyika z hogyha még mindig az előfizetést választod akkor nem kell feltöltened állandóan a kártyád(ha esetleg rendelkezel sim kártyával)hanem amennyit beszéltél azt kiküldik csekken hogy fizesd be mint a vezetékes telefonoknál. a második amikor feltöltőkártyás vagy és fel kell töltened üzletekben mint pl.: benzinkút dohánybolt stb. remélem tudtam segíteni, ha igen akkor légyszi zöld kéz-------->
2013. okt. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm a segítségeket.:)

még annyi kérésem vagyis kérdésem lenne hogy valaki megnézné nekem hogy a telenor smart touch pro részlet fizetése mennyibe kerül?

Úgy hogy ha kártyás vagyok!

Mert nem egészen értem.

Vagy tudtok nekem mondani olyan telefonokat amiknek havi 2000 forintnál nem több a törlesztő részlete?

2013. okt. 27. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!