Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem lehet újratelepíteni...

Miért nem lehet újratelepíteni a gépet?

Figyelt kérdés

Egyik haverom megkért, hogy telepítsem újra a laptopját, mert már lassú. Pendrive-ra kiírtam a windows 7-et, és a telepítés el is indul, de mindig kiad egy 0x80070570 hibaüzenetet. Két féle Win7-tel is próbálkoztam. Aztán beraktam egy XP CD-t, de az meg nem látja a merevlemezt. Végül úgy döntöttem, hogy Pendrive-ról feltelepítek egy ubuntut, majd arról kiírom egy DVD-re a windows 7-et, de az Ubuntu telepítése közben is hibát ír ki.

Viszont, ha az ubuntut nem telepítem, csak kipróbálom, akkor látja a merevlemezt, és ott vannak rajta a widows telepítéséből származó néhány fájl.

Valami megoldást tudtok rá?


2013. okt. 27. 08:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Írd be a googleba: 0x80070570

Elég sok találat van rá. Okosabb ötleteink nekünk sincsenek, mint amit másoknak tanácsoltak.

2013. okt. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 P.O.C. ***** válasza:

Google barátom szerint, ilyet akkor szokott kiírni a Windows 7 telepítő, mikor egy szükséges fájl sérül vagy hiányzik. Talán rossz a telepítő, ne taknyolt pistike Windows -t használj, hanem eredeti MSDN -n. Ezzel a programmal másold rakd rá az ISO -ját.

[link]

Ha úgyse jó lehet hardver hiba, pl. leggyakrabban memória és merevlemez.


Az hogy az XP telepítője nem látja a vinyót, azon nincs mit csodálkozni, mivel az újabb laptopok merevlemezvezérlője alapból AHCI módban van, és az XP elég elavult rendszer ahhoz, hogy ezzel akármit is tudjon kezdeni. Ha XP -t akarsz, vagy beleintegrálod a SATA drivert a telepítőbe, vagy IDE kompatibilis módba kell rakod a vezérlőt a BIOS -ban. Egyébként mielőtt XP -vel hadonászol, nézd meg a gyártó honlapján van-e hozzá driver. Ugyanis már vagy 2-3 éve nem szokásuk a laptopgyártóknak XP drivereket készíteni. Ezek nélkül meg csak szívni fogsz.

2013. okt. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!