Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi ez a svchost. Exe? Leterhel...

Mi ez a svchost. Exe? Leterheli a gépet (100% CPU a net meg gyakorlatilag meghal) Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy van több ilyen nevű folyamat is, nem is ez zavar. De egy pár perc után mindig felpörög az egyik 100%-ra, ami sosem csökken és lehetetlenné teszi a gépezést. Ha leállítom a folyamatot, netem nem lesz addig, még újra nem indítom a gépet. Mi lehet a megoldás? Vírus is lehet? (eredeti XP SP3)

2013. okt. 24. 17:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez egy régi probléma, általában a Windows Update letiltása megoldja - csak ugye az meg nem feltétlenül javallott.
2013. okt. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Csxeba ***** válasza:
Az svchost a service host rövidítése: ez a folyamat más szolgáltatásokat, folyamatokat indít el, ezt úgy mondják, hogy ez egy "szülő folyamat". Ha letiltod, azzal sok más szolgáltatást (pl net) kikapcsolhatsz. Lehet vírusos, sőt hacker álcázhat egy rosszindulatú folyamatot svchost-ként, de ennek szerintem kicsi az esélye. Csinálj rendszervisszaállítást, ha nem segít, akkor telepítsd újra. Most jött ki az új Ubuntu/Xubuntu, esetleg azokat is megpróbálhatod :D
2013. okt. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!