Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mitől fagyhat le a gépem...

Mitől fagyhat le a gépem gyakorlatilag tökéletes futás után? Részletes leírás lejjebb.

Figyelt kérdés
Leggyakrabban játék közben (Medal Of Honor - Allied Assault, NFS Carbon, Minecraft közben pl.) az előbbi kettő esetében gyakorlatilag szaggatásmentes futás közben hirtelen lefagy a képernyő - a hangok időnként tovább futnak - és egy 10-25 mp után kikapcsol a képernyő a legtöbb hardverrel együtt. Hőmérsékletet is mértem, CPU max 30 °C, videokártya 60-on sem fagy, de a legutóbbinál 56°C volt, északi híd 25-30°C - a számítógép teljesen átlag hőmérsékleteinél áll be a fagyás. Teljes konfigot is írhatok, videokártya: ATI Radeon - Sapphire HD 2600 pro, proci: AMD Athlon 64 2800+
2013. ápr. 1. 15:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Táp milyen?
2013. ápr. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Na azt az egyet konkrétan nem tudom megmondani, de 450 wattos. A hiba ugyanúgy jelentkezik egy merevlemezzel, egy DVD-olvasóval, mint 2 merevlemezzel, 2 DVD-íróval, 1 floppymeghajtóval + további eszközökkel.
2013. ápr. 1. 16:20
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha hulladék, akkor nem a +-10-20 W-on múlik az instabilitása.
2013. ápr. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tuti nem hulladék. Ezt az egyet tudom róla.
2013. ápr. 1. 16:57
 5/10 anonim ***** válasza:
A típusát nem tudod, de biztos vagy benne h megfelelő? Hogy is van ez? Ha egyszer kékhalál helyett füstöt kapsz a gépházból, akkor ez elég sovány vigasz lesz.
2013. ápr. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Tételezzük fel, hogy nem a táppal van a probléma. (Az emberkénk, aki használtan adta a gépet, vigyáz rá, hogy egy esetleges villámcsapás, vagy túláram esetén ne menjenek tönkre az alkatrészek a tápon kívül. Ezelőtt elég drága videokártya volt pl. a konfigban, ezért azt mondta, egy minőségibb tápot vett. És ismerem a gyereket, nem hazudna.)
2013. ápr. 1. 17:21
 7/10 anonim ***** válasza:

K.: tudod hány olyan kérdés van itt, ahol összeállítanak egy gépet, 20-30 ezer forintos VGA, CPU, Alaplap kombókkal és 5-6 ezer forintos táppal? Mi akadályoz meg abban, hogy levedd és megnézd a táp típusát?

Az, hogy játék közben fagy le leggyakrabban az elég jól behatárolja a területet, miszerint a VGA nem stabil. vagy azért nem, mert rossz v. azért, mert nem kap elég áramot. Amíg megírsz egy választ, hogy "a táp biztos jó" addig vedd le az oldalát és nézd meg a tápot!

2013. ápr. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ez esetben kicserélem a tápot is, és ha továbbra is jelentkezik a gond, a videokártyát is, és megnézem, hogy továbbra is ezt műveli-e.
2013. ápr. 1. 20:51
 9/10 A kérdező kommentje:
Táp és videokártya cserével is ugyanúgy előjött a hiba. Még avval is próbálkoztam, hogy tegyek egy kis feszültséget a videokártyára (+0,2 V-tal már talán ritkásabb a hiba, de ugyanúgy előjön). Alaplapon nem lehet valamilyen hiba? Azt is átnéztem, és most találtam rajta 1 púposodó kondenzátort.
2013. ápr. 3. 15:48
 10/10 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!