Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Házi készítésű laptop hűtőhöz...

Házi készítésű laptop hűtőhöz lenne kérdésem! (? )

Figyelt kérdés

Szóval, szeretnék barkácsolni egy laptop hűtőt. (Anyagok vannak, fémlemez, csavar, anya, fúró, de a fémlemez helyett fa is jó). Szóval, ahogy youtube-on elnézegettem a házi laptop hűtők hűtője olyan rendszerhűtő, amit PC házak oldalára-tetejére raknak. És azok SATA csatisak. Jó, utána néztem, pár ezer forintért lehet venni USB-sata konvertert (mert a laptopomon csak USB van).

1. kérdés: Ha egy USB-SATA konvertet veszek, és úgy megy a venti, működhet?

Amennyiben működik, 6X12 centis ventiket csinálnék.

Vennék 2 DB ilyen usb sata konvertet, 1-ről menne 3 venti (sata elosztóval). De, ha menne egy sata-usb konvertről is, akkor egyről menne mind a 6, csak az a sok elosztó kábel nem tudom menni fog-e.

A laptop alját lekapnám, lyukakat fúrnék belé, hogy a levegő egyenes az alkatrészekre menjen, majd visszacsavaroznám. 2 sorba raknám a hűtöket. 3-3 darabban. Így az egészet tökéletesen pont lehűtené.

Amennyiben működik így, a következő a kérdés: Elbírja-e a laptop aksija/tápja/töltője ezt a sok ventit?

Amennyiben igen, akkor oké.

Amennyiben nem, akkor csak 2 ventit raknék, 2 db 20centist, bár így oldalt picit kilógna, alul-felül meg maradna egy kis hely.

Hogyha alapjáraton nem működne az usb-sata konverter, akkor hogyan oldható meg, egy házi laptop hűtő?

Esetleg, az úgy könnyű lenne, ha a hűtő(k) alapból usb-sek lennének.

És nem veszek egy asztali ventit, ami ugye a hálózatról (230) megy, mert az 1. túl nehéz 2. túl hangos.

Előre is köszi a válaszokat.


2013. okt. 14. 19:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

nekem csak 1 kérdésem lenne...

veszel pár ezerért USB-SATA konvertert, hogy tudjad táplálni a ventit, ami jóval több feszkót igényelne mint USB -n kinyersz... Plusz megveszed a ventiket...

Mikor 1200~1500 Ft -tól lehet kapni készen 3 ventis kis hütőket!?

2013. okt. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ez az hogy kicsi, és nem érnem semmit sem. :D
2013. okt. 14. 19:46
 3/11 anonim ***** válasza:

ezzel a tervedben csak az a gond, hogy erős, nagy ventiket USB -ről nem fogod tudni táplálni, a SATA átalakító, meg adat átvitelre van, és nem tápellátásra. (igazából nem értem hogy ezt a részét hogyan is akarod megoldani)

Szóval, vagy kis ventik, és USB vagy nagy ventik, és külön táp.

2013. okt. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 pinkpancser ***** válasza:
Használj jóféle delta ventiket. 80x80-as méretben tud 4m3/percet. Na az nem lesz kicsi :)
2013. okt. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Külön tápos USB elosztó nem jó? (ami nem baj, amúgy is USB hiányban szenvedek).

Vagy még milyen külső tápra gondoltok?

2013. okt. 15. 17:49
 6/11 A kérdező kommentje:

ÉS én is a külső tápos megoldást látom a legjobbnak, de hogy? A külső tápos USB elosztó jó?

Amúgy meg úgy, hogy mivel a ventik sata csatisak, és a laptopom csak usb-t tud, ezért (gondolom) működik, ha egy usb-sata átalakítóval mennének a ventik. Tehát, betudom a gépbe az átalakítót, majd a másik végére a ventiket.

Vagy ha ez így nem jó, alapjáraton van külső táp, amin van sata?

2013. okt. 15. 17:55
 7/11 A kérdező kommentje:
Ja, és azt lehagytam, hogy akkor vennék egy usb elosztót (külső táposat, amúgy is hiány van az usb-ből), tehát külső tápos usb elosztó, arra rá az átalakító, majd rá a venti.
2013. okt. 15. 17:57
 8/11 A kérdező kommentje:

jaaaaaaaaaaaaa

Értem már.

Vegyek olyan külön tápegységet, ami rendes PC-be megy?

Pár ezer forint, és még jobban ki is jövök, mert úgy biztos hogy menne is.

[link]

Ezek közül válasszak, valami jó olcsót, és akkor egy ilyenről üzemeltessem a ventiket?

2013. okt. 15. 18:22
 9/11 anonim ***** válasza:
én 12v -os adapterre gondoltam külső táp alatt, ami natívan meghatja a ventiket...
2013. okt. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem nagyon értem, le tudod írni, hogy konkrétan mire gondoltál, és mi kell hozzá? (ment a zöld kész :)
2013. okt. 15. 19:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!