Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan lehet tablet PC-t...

Hogyan lehet tablet PC-t újratelepíteni?

Figyelt kérdés
Nem gyári adatokra visszaállítani,hanem újratelepíteni

2013. okt. 12. 13:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
7%
bonyolult neked
2013. okt. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Szoftvert cserélni csak a gyártó tud (Samsung), mjnt az okostelefonoknál is.
2013. okt. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Már mitől lenne neki bonyolult? Attól függ, hogy mi a "frissítés" menete. Pl. a microSD-ről való rom cserét mindenki megtudja csinálni.

Azt viszont nem értem, kedves kérdező, hogy miért nem jó neked a gyári adatok visszaállítása recovery menu-ből. Addig, míg ez a művelet megoldható, s nem frissíteni, hanem szimplán (ahogy te mondtad) "újratelepíteni" szeretnél bőven elegendő egy factory reset kiadása.

Mi a tablet típusa? S miért szeretnéd újratelepíteni?

2013. okt. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Szerinted nem tudja elrontani, ha fogalma sincs mi az a recovery?Elcsesz valamit, és papírnehezék lesz a tabletjéből.Romot fleshelni közel sem egyszerű.Nyilván a gyári recovery van neki fent,amivel szintén nem lehet megcsinálni,és az új recovery telepítése sem a legkönnyebb szertartás egy alapszintű felhasználónak.Hidd el,csak jót akartam a kérdezőnek. :-)
2013. okt. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Hát...Aki normális választ adott,annak (y),aki meg nem,annak semmi...Mindegy:Miért bonyilult nekem?ISMERSZ???NEM!HA NEM TUDSZ FELELNI?NE ÍRJ!!!!!!!!!!!!Ismerősömnek elromlott a tabletje,úgy,hogy azt mutassa,hogy nincs elég hely,pedig van 7GB-ja alapból a tabletnek.Azt mondták nekem,hogy újratelepítés megoldja a problem-t,ezért tettem fel ezt a kérdést.Tudom mi az,hogy recovery,Gépet már telepítettem újra,de tabletet nem tom,hogy kell.
2013. okt. 13. 16:22
 6/16 anonim ***** válasza:
3%
Ember.Most ismerted be, hogy nem értessz hozzá.Segíteni akartam.A számítógépet nem lehet elrontani,bármit csinálsz, vissza lehet állítani,viszont androidos rendszernél úgy tönkreb---hatod a tableted,hogy szervízben sem tudják megcsinálni.Ha kiirtad ezt a kérdést,abból egyértelműen kiderűlt, hogy nem értessz hozzá.Mond csak.Tudsz custom recovery-t telepíteni?Root-olni?Romot fleshelni?Na látod, nem.épp ezért írtad ki a kérdést.Ez nom olyan egyszerű mint számítógépnél.És még leszólsz engem,hogy baromságot válaszoltam.Egyébként a gyári adatatok visszaállítása mindent töröl a memóriából ergo felér egy újratalepítéssel.
2013. okt. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
94%

Utolsó s te hol tanultad meg? Tanfolyamon? Úgy csinálsz, mintha az az információ, amit tudsz, ahhoz fel kell érni egy nem mindennapi intelligencia küszöbét. Kimondottan utálok efféle übermensch töltetű hozzászólásokat olvasni.

Mindenki így kezdi, hogy nem tudja, kérdezi, olvassa miként, hogy merre meddig, aztán egy idő után ha valami újjal is találkozik, arra is talál megoldást 5 percen belül, de mindenki onnan kezdi, hogy nem tudja, s az első nekirugaszkodásánál végigmondja a rózsafüzért. Találkoztam már olyannal, aki ennél pontosabban tudta megfogalmazni a kérdését, így én is másképp álltam a dologhoz, nem részleteztem mindent halálba, s nem tudta megcsinálni, majd "atomjaira szedve" írtam le neki a műveletet mégsem értette (persze nála nem egy szimpla SD-kártyáról való update-re volt szükség). Ennyiből nem lehet leszűrni, hogy ki mire képes!

Mi abban a bonyolult, hogy előhívod a recovery menut, majd rámész a factory resetre? Ha normálisan, lépésről-lépésre le van írva, bárki megtudja csinálni! S az egész művelet 3 mondat, még akkor is ha agyon van magyarázva.

Raffael-Erhard, a helyzetjelentés alapján, én inkább másra gondolnék, nem hinném, hogy szükség van factory resetre, se újratelepítésre. Az androidos tabletekről tudni kell, hogy van egy belső memória és egy belső SD (internal SD), amivel meg bővíthető az a külső SD (external SD). Alaphelyzetben az android a belső memóriára telepít, ezen található a rendszer, s némi hely fenn van tartva olyan applikációknak, amik a belső SD-re nem áthelyezhetők. Ennek mérete változó, de mondjuk azt, hogy 2GB (hogy könnyebben tudjam elmagyarázni), Tehát ebből elfoglal X helyet az android, s a fennmaradó helyre telepít alapból, a 8GB-ból 2GB a belső memória, a belső SD pedig értelemszerűen 6GB, ez az a hely, ami valszeg még nincs feltelve az ismerősöd tabletjén, s ide kellene áthelyezni minden olyan applikációt, ami áthelyezhető. Ezt meglehet tenni a beállításokból is, de valamivel egyszerűbb az "App MGR III" alkalmazással. Playen megtalálható: [link]


Telepíted ezt az applikációt, elindítod, majd a tutorialból kilépsz, s a jobb felső sarokban lévő menü ikonra böksz, ott a mind áthelyezését választod. Ezután az első áthelyezhető applikáció információs oldala nyílik meg, (tök ugyanez érhető el a beállításokból is). Itt az "áthelyezés SD kártyára" gombra kell ráböknöd, ha kész, ennek a gombnak a felirata "áthelyezés tabletre" szövegre módosul, ekkor a bal alsó sarokban megnyomod a vissza gombot, majd jön a következő app, ennél is ugyanezt csinálod, majd ismét vissza, s ezt mindaddig míg az összes áthelyezhető nem kerül áthelyezésre.

A továbbiakban a frissen telepített s áthelyezhető applikációk többségét átfogja helyezni magától az app mgr III.

Persze ez csak feltételezés, hogy ez a gond, előbb ezt próbáljátok, aztán ha nem megy írj, s leírom részletesen a factory reset menetét, ha az sem válik be, akkor pedig keresünk firmware-t.

2013. okt. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
10%
Nem kötekedni akartam, és nem érzem , hogy intelligensebb lennék a lérdezőnél,vagy bárki másnál.De nyílván ő, meg az ismerőse sem örűlne, ha lenne egy teljesen halott tabletjük.Igazad van.Én is úgy kezdtem, hogy tönkretettem 1 2 aztán mégegy méregdrága telefont.Ebből tudom hogy mit lehet,és mit nem.Csak leírtam,amit a saját hibámból tanultam,hogy ne kezdjen hozzá tapasztalt segítség nélkül, vagy tégle lesz a végeÍrtad, hogy segítesz neki , ezzel egyet értek,tapasztalt vagy , érted a dolgokat.Bocsánatot kérek attól akiket megbántottam, tényleg nem a sértegetés volt a célom se most, se korábban. :)
2013. okt. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Rootolni tudok!
2013. okt. 14. 14:14
 10/16 A kérdező kommentje:
Aki hosszút írt annak köszönöm a választ,viszont amikor gyárira visszaállította,azt írta:Foglalt: 00.00B Szabad:00.00B Ezért nem tudja letölteni a programot amit írtál.
2013. okt. 14. 14:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!