Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan működik a vízhűtés?

Hogyan működik a vízhűtés?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy hogyan működik a vízhűtéses rendszer.

Tehát, a léghűtés, az levegőt fúj a processzorra. De a vízhűtés mit csinál? Folyadékot (vizet) fúj a processzorra, vagy mi? Ha így lenne, tönkre menne a proci.

Nekem valami olyan elképzelésem van, hogy ha egy tök száraz üvegbe hideg vizet engedek, akkor az üveg külseje is hideg lesz. Tehát, nekem van olyan elképzelésem a vízhűtésről, hogy a procin van egy fólia, vagy valami olyan anyag, ami nem engedi át a vizet (folyadékot), pl. műanyag, és az van rajta a procin, és arra "fújja" rá a hideg folyadékot.

Bocs, de tényleg nem tudom a vízhűtés működési elvét.

És igen, keresgéltem google-n, de nem találtam semmi olyat, ami tényleg leírná, hogy a fenében is működik egy vízhűtéses rendszer.



2013. okt. 11. 18:56
 1/4 anonim ***** válasza:
A levegő se közvetlenül a CPU felületét hűt, hanem a bordákat. A vízhűtésnél is hasonló a megoldás, CPU|paszta|kis hűtőborda|víz
2013. okt. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2013. okt. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Sakto válasza:
2015. máj. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Kovács Bototns válasza:

"Folyadékot (vizet) fúj a processzorra, vagy mi? Ha így lenne, tönkre menne a proci."


Nem fúj vizet a processzora és ha rá is fújná akkor se lenne semmi baja hiszen IONCSERÉLT VIZET KELL BELERAKNI!!!! Mert ha rácseppen akkor se lessz semmi baja hiszen nem vezeti az áramot . SENKI SE PRÓBÁLJON BELERAKNI *SIMA* VIZET !!!!!!

2016. júl. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!