Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Van itt valaki, aki jártas az...

Van itt valaki, aki jártas az informatikában? Barátommal gondok vannak, segítséget kérnék!

Figyelt kérdés

Másfél éve tart a kapcsolatunk, az utóbbi hónapokban eltávolodtunk egymástól, furcsán kezdett el viselkedni, így eldöntöttem, hogy keyloggert telepítek a gépére, (laptopomon már 1 éve fent van az egyik típus demo verziója, de a vírusirtóm gyakran figyelmeztet rá és egy bizonyos időt után kitörli). Ezzel kapcsolatban szeretném a tanácsotokat kérni, hogy milyen típusú keyloggert tudnék felrakni az ő gépére, úgy hogy ne bukjak le a későbbiek folyamán? (Nem élünk együtt, azt nem tudom, hogy neki milyen vírusirtója van, de úgy tudom hogy az enyém jóval erősebb).

Ezenkívül létezik még egy olyan, hogy PC Activity Monitor (PC Acme) úgy hallottam ez sikeresen el tud bújni a vírusirtók elöl is, csak azt nem tudom hogy Google Chrome-nál is használható-e, mert a pár évvel ezelőtti leírásában még csak az Explorer szerepelt. Esetleg valaki használta már ezt, milyen tapasztalat van róla?

(Megvan rá az okom, hogy bizonytalan legyek a barátommal kapcsolatban, de ezt most nem részletezném. Sajnos nem vagyok annyira jártas a témában, a segítségeteket kérném és nem pedig azt, hogy lebeszéljetek róla ill. az erkölcsi jogairól győzködjetek.. A mai világban még a legmélyebb bizalomban lévő párok is beleolvasnának egymás levelezésébe a - másik tudtán kívül - ha megtehetnék). Köszönöm szépen mindenkinek aki a témával kapcsolatban ír akár ide akár privátba!

(Azért ebbe a kategóriába írtam a kérdést, mert talán itt van a legtöbb válaszoló is)

22 L



2013. okt. 9. 19:01
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
ha felveszel skypen és beszélgetünk egy kicsit, úgy telepítek keyloggert a gépedre hogy észre sem veszed :DD
2013. okt. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Ardamax keylogger v4.0 :) :)
2013. okt. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:

A kérésedben nem tudok segíteni (mondjuk nem is jó helyre írtad ki...)... viszont, ami szemet szúrt:


"A mai világban még a legmélyebb bizalomban lévő párok is beleolvasnának egymás levelezésébe a - másik tudtán kívül - ha megtehetnék"


20 éve vagyunk házasok a férjemmel... simán megtehetnénk, hogy beleolvasunk egymás levelezésébe, facebookjába... vagy akár ő az itteni válaszaimba, privátjaimba. Ugyanis mindketten lusták vagyunk... külön gépünk van, de nincs lejelszavazva, főleg mert van olyan progi, ami csak az egyik gépen fut... és mivel lusták vagyunk mindketten, minden felhasználónevet, és jelszót a windows jegyez...


Tehát elvileg megtehetnénk...


Mégse tesszük meg... és tudod, miért? Mert töretlen a bizalom. 20 év után is. :)


És tiszteljük egymás privát szféráját.

2013. okt. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Tudtam hogy savazni fognak egy páran, de nem izgat a véleményük.

Köszönöm Fishbone158 válaszát! Az egyedüli olyan komment volt eddig amire kíváncsi voltam :)

13# - Boldog lehetsz hogy ilyen házasságban élsz, becsüld is meg, a környezetemben még csak hasonlót se tapasztalok..

A barátommal nem lehet megbeszélni a problémákat, magába forduló, zárkózott típus.. azt viszont nem fogom végignézni ahogy megcsal, akinek ez nem tetszik nem kötelező válaszolni..

2013. okt. 9. 19:35
 15/22 anonim ***** válasza:
Már bocs, de ha ilyen eszközökre van szükség, akkor az egy szar kapcsolat. Egy jó kapcsolatban fel sem merülne ilyesminek a gondolata. Ilyet csak érdek vagy ostobaság hozhat ki egy emberből, úgyhogy magad csapod be, ha ezt jó ötletnek tartod.
2013. okt. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

A böngészési előzményeit is rendszeresen kitörli - már itt sem stimmel valami, minek kell titkolózni!

Tudom hogy a leírtak alapján ez egy szar kapcsolatnak tűnik, (amúgy rengeteg mindent eltűrtem neki eddig, amibe most itt nem fogok belekezdeni..) de ha egy kapcsolat megromlik, ellaposodik azt nem eldobni kell hanem helyre hozni. Ahhoz viszont hogy egyáltalán ennek a szándéka megfogalmazódjon bennem, látnom kell hogy mi jár a fejében és ezt sajnos máshogy nem megy, mint a fent említett módszerekkel..

2013. okt. 9. 19:58
 17/22 anonim ***** válasza:
Ez a rész már az Egészség » Mentális egészség kategóriába tartozik. Talán érdemes lenne ott is megbeszélni.
2013. okt. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
51%

"így eldöntöttem, hogy keyloggert telepítek a gépére"

Ezáltal elköveted az alábbi bűncselekményre való előkészületet:

"Tiltott adatszerzés


422. § (1) Aki személyes adat, magántitok, gazdasági titok vagy üzleti titok jogosulatlan megismerése céljából

a) más lakását, egyéb helyiségét vagy az azokhoz tartozó bekerített helyet titokban átkutatja,

b) más lakásában, egyéb helyiségében vagy az azokhoz tartozó bekerített helyen történteket technikai eszköz alkalmazásával megfigyeli vagy rögzíti,

c) más közlést tartalmazó zárt küldeményét felbontja vagy megszerzi, és annak tartalmát technikai eszközzel rögzíti,

d) elektronikus hírközlő hálózat - ideértve az információs rendszert is - útján másnak továbbított vagy azon tárolt adatot kifürkész, és az észlelteket technikai eszközzel rögzíti,

bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) Az (1) bekezdés szerint büntetendő, aki fedett nyomozó vagy a bűnüldöző hatósággal, illetve titkosszolgálattal titkosan együttműködő személy kilétének vagy tevékenységének megállapítása céljából az (1) bekezdésben meghatározottakon kívül információt gyűjt.


(3) Az (1) bekezdés szerint büntetendő, aki az (1)-(2) bekezdésben meghatározott módon megismert személyes adatot, magántitkot, gazdasági titkot vagy üzleti titkot továbbít vagy felhasznál.


(4) A büntetés egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha az (1)-(3) bekezdésben meghatározott tiltott adatszerzést

a) hivatalos eljárás színlelésével,

b) üzletszerűen,

c) bűnszövetségben vagy

d) jelentős érdeksérelmet okozva

követik el."


Ha elolvasod a levelezését:

"Levéltitok megsértése


224. § (1) Aki

a) másnak közlést tartalmazó zárt küldeményét megsemmisíti, a tartalmának megismerése végett felbontja, megszerzi, vagy ilyen célból illetéktelen személynek átadja, illetve

b) elektronikus hírközlő hálózat útján másnak továbbított közleményt kifürkész, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt elzárással büntetendő.


(2) A büntetés egy évig terjedő szabadságvesztés, ha az (1) bekezdésben meghatározott bűncselekményt foglalkozás vagy közmegbízatás felhasználásával követik el.


(3) A büntetés

a) két évig terjedő szabadságvesztés, ha az (1) bekezdésben meghatározott bűncselekmény,

b) bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha a (2) bekezdésben meghatározott bűncselekmény

jelentős érdeksérelmet okoz."


Aki ebben segítséget nyújt az bűnsegéd.


"úgy hogy ne bukjak le a későbbiek folyamán?"

Eleve nem teszel fel egy nyílt fórumon ilyen kérdést.

A rendőrségnek innentől fogva egyszerű a dolga: a gyakorikerdesek.hu-tól elkéri a webszerver naplóállományát, majd az IP-címed alapján eljutnak a szolgáltatódhoz, elkérik az ő naplóállományukat, melyből kiderül, hogy az adott IP-cím kihez is - hozzád - tartozik.


Arról nem is szólva, hogy ezzel a kérdéseddel szépen felkerülhetsz pár közösségi oldalra - innentől fogva, akinek 22 éves "barátnője" van - így a te barátod is - kezdhet gyanakodni.


És ez nem "savazás", szimpla figyelmeztetés.

2013. okt. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

18# ennyi erővel már réges rég megteltek volna a börtönök, nem üzleti titkot sértek ezzel! nem vagyok hacker :D

Rengeteg hasonló kérdés volt már itt is GY.K.-n ezzel kapcsolatban, de úgy látszik tényleg NEM ebbe a kategóriába kellett volna feltennem..

2013. okt. 9. 21:22
 20/22 A kérdező kommentje:
Ez csak egy szimpla informatikai kérdés volt, a saját gépemen is fent van a keylogger amit csak egyedül ÉN használok, szóval az sem kémkedés, mert amúgy nagyon sok hasznát veszem ennek a programnak, minden billentyűnyomást eltárol minden oldalt ahol jártam, minden dokumentumot amit elkészítettem, nem kell folyton keresgélni, stb. De ha nem használtál még ilyet akkor fogalmad se lehet az egészről. Amúgy a netről se lehetne ezeket letölteni olyan könnyedén ha akkora nagy bűncselekmény lenne..
2013. okt. 9. 21:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!