Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Informatika vizsgákat papírért...

Qaxqaxqax kérdése:

Informatika vizsgákat papírért lehet ilyen modulokból külön tenni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy ha maradok 5öd évre kapok egy olyan papírt, amire az van írva, hogy webalkalmazás fejlesztő..

Viszont a problémám annyi, hogy szerintem elég sok minden hiányzik a kirakósból, mivel nem tanítanak pl jQuery-t, flash-t és javascriptet is csak úgy ahogy...

Viszont tanulnánk helyette ilyen rég elavult dolgokat mint az ASP meg valami .NET izé amiről még nem is hallottam soha, pedig azért eléggé otthonosan mozgok a webfejlesztés terén... Nekem az egyik tanár azt mondta, hogy ez központi dolog és ő sem tud ezzel mit kezdeni stb stb.. Gondolom akik ott ülnek ilyen öreg mittudoménkik, akik nem látnak túl a saját árnyékukon..


A kérdésem igazából arra vonatkozna, hogy lehet e valahol ingyen esetleg olcsón egyéni felkészülés után vizsgákat tenni egyes modulokból papírért, mint pl.: html html5 css css3 javascript jquery php ajax, amikhez úgy reálisan még értek és hasznosnak látok?...


Igazából nem csak válaszokat várnék, hanem véleményt vagy meglátást a helyzethez, vagy egyéb lehetőséget. Én ahogy látom papír nélkül nem mennek ebben az országban a dolog és itt kéne először valami tapasztalatot gyűjteni mielőtt elmehetnék máshova..

Illetve egyetemet tervezek de ott már más irányban szeretnék elindulni és jól jönne papír a webfejlesztés témaköréből..


A válaszokat előre is köszi(:



2013. okt. 8. 16:43
 1/1 anonim ***** válasza:

Az asp és a .NET a microsoft megoldása, használják csak nem annyira elterjedt.


Én úgy látom amúgy, hogy érdemes maradnod arra a plusz 1 évre. Egyrészt megtanulod azokat a megoldásokat, amelyeket a képzésen megnéztek majd, másrészt pedig ha tényleg szorgalmas vagy, akkor mellette otthon tudsz még tanulni új dolgokat is.

A tapasztalatom szerint egy ilyen OKJ képzés mellett több ideje marad az embernek otthon mással is foglalkozni mint mondjuk egy egyetem mellett. No meg legalább lesz már egy papírod.

OKJ vizsgára szerintem nem mehetsz anélkül, hogy elvégezted volna a megfelelő modult. De érdemes lenne megpróbálnod azt, hogy amennyiben több embert is érdekel a dolog, akkor beszélni a tanárokkal, illetve az igazgatóval és lehet kérvényezni, hogy szakkör keretében tanítsák azokat a modulokat is, amelyek kellenek a másik végzettséghez. Nálunk anno volt erre példa.

2013. okt. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!