Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám rootolni a...

Hogyan tudnám rootolni a Concorde tab T10-es táblagépem? Android 4.1.1 jellybean

Figyelt kérdés

Szeretném kirootolni ezt a tabletet de nem tudom hogyan kezdjek hozzá. Az universal androot és z4root programok semmit sem csinálnak. Tudna segíteni valaki ? Google_ben kerestem de nem igazán találok megoldàst, és félek hogy ha bele kezdek akkor csak elrontom mert nem tudom mit miért csinálok mert nem vagyok jártas a rootolásban. Kérlek segitsetek, Az sem érdekel hogy elvesztem a garanciát csak legyen már kirootolva :(


Előre is köszönök minden választ, leírást, ötletet vagy bármit. Nagyon el vagyok már keseredve :(



2013. okt. 8. 09:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Először is nem veszted el a garanciát, max. akadékoskodni tudnak ezért, de helyre kell őket igazítani, a rootolás nem jár garanciavesztéssel, max. ha valami gondod adódik, akkor egy gyári beállítás visszaállítása után vidd vissza a szervizbe, s akkor nincs mibe belekötni, mivel a root jog ilyenkor elveszik.

Rockchipre ez a megoldás 100%-ban működik: [link]

A jövőben, ha más tableted lesz, akkor hatékonyabb a chipre keresni, nem pedig a tablet márkájára, típusára.

Nagy vonalakban azért leírom magyarul is, hogy mit kell csinálnod:

A linkelt oldalról letöltöd a moborobot s a tp sarky-t. A Moborobot installálod, majd a tabletet hibakeresésbe teszed. (Ezt a beállítások, fejlesztői lehetőségekben találod meg). Ha a pipa megvan, akkor rádugod a tabletet a PC-re, megvárod míg a moborobo felismeri. Ha mindez megtörtént, akkor elindítod a tp sarky-t. Ez cmd-ben fut, Vista s afelett javallott rendszergazdaként indítani, azaz jobb klikk az indító file-on, majd futtatás rendszergazdaként. Ha elindult, akkor újra fog bootolni a tablet (kikapcsol, majd ismét feláll a rendszer) eközben kiírja a tp sarky, hogy nyomj le egy billentyűt a folytatáshoz, ne nyomd le, csak várj. Ha bekapcsolt a tablet, az android is bebootolt, menj ismét a beállítások - fejlesztői lehetőségbe, nézd meg, hogy hibakeresésben van-e a tablet, ha igen, akkor nyomhatsz a tp sarky-ban egy billentyűt. Ismét újraindul, ismét vársz míg feláll a rendszer, s ugyanazt megcsinálod 3×. Ha kész, akkor lehúzhatod a PC-ről a tabletet. A root sikerességét a root checker applikációval tudod ellenőrizni, play-en megtalálod. A root működéséhez szükséges telepíteni a super user applikációt, ez a tp sarky mappában benne, de play-en is megtalálod, "super su"-ra keress rá. Továbbá telepíteni kell a busy box-ot, ezt is megtalálod play-en. Busy box telepítése után indítsd is el, majd elindul egy folyamat, azt várd meg, ha végzett vele, akkor bökj az installra, utána a smart installra, várd meg míg installál, utána bezárhatod.

Ha mindez megvan, akkor root jogot követelő programoknál a super su kérni fog tőled engedélyt arra, hogy root jogot adjon az adott applikációnak, ezt ha megerősíted, a továbbiakban ahhoz már nem fog kérni jogot.

2013. okt. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm. igaz hogy még akkor kirootoltam miután kiirtam a kérdést . leírom hogy csináltam . hátha másnak is kell segitség (amugy ment a zöld kéz :)


először is én a root-hoz ezt használtam .:

Android SDK

ZhuoDaShi-2.2.0


Először az Andrid SDK-t felrakom a gépre meg a ZhuoDaShi-t is. Aztán az sdk-t megnyitom és a listában ott van az ADB driver letöltése azt megcsinálom (mert nekem ez volt a baj, nem volt driverem és ezért nem ment semmi) utánna már lesz driver . Tableten usb hibakeresést bekapcsolom rádugom gépre . elinditom a ZhuoDaShi-t amiben minden kínaiul van . itt felismeri hogy mien tablet és azon a képernyőn ami előttünk van a bal oldalon ott lesz a kínai jeleknél egy root felirat. arra katt , ekkor bejön a tableten is ez a ZhuoDaShi-program és csak meg kell várni még rootol kb fél perc.

nekem még ujra se indult a tabletem .

2013. okt. 10. 08:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!