Csak én gondolom ugyhogy a laptopok korszaka lejárt és leváltják őket tabletek meg az ilyenek?
Igen, csak te. Nem egy súlycsoport. Egy tab vagy okostelefon nem alkalmas érdemi munkára. Normálisan gépelni érintőképernyőn nem lehet, egyszerűen mert nem érzed a billentyűket. Valakinek aki vakon, 10 újjal gépel, ez kínszenvedés.
Azon kívül egy laptop sokkal többet tud - ahogy egy asztali gép, úgy az is egy univerzális munkaállomás, míg a Tab/smartphone elég korlátoltak. Ha a laptop/asztali gép nálad médiafogyasztásra volt csak használva, akkor NEKED leválthatja teljesen, egyébként soha nem fogja. A kettő egymás mellett van meg igazán jól.
Jó csakhogy majd a jőőbeli telefonba lesznek virtualis billenyűzetek meg ilyenek. De lehet igazad van!
Őszintén?
Nagyon jó a lézer billentyűzet, meg hogy a levegőben hadonászol egy szájensz fiksön képernyőn, de előbbit nem ÉRZED, utóbbi meg fárasztó. Még egy érintő monitort is fárasztó hosszú távon haszálni. Egyszerűen csak erőltetni akarják ezeket, mert hogy milyen futurisztikus meg coool meg minden... de nem véletlenül van olyan régóta billentyűzet meg egér. Egyszerűen egyikre sincs JOBB alternatíva. Egér helyett is létezik pl trackball meg tapipad, de egyik sem jobb.
Én meg úgy gondolom, hogy abszolúte leváltható. Jelenleg még nem, de gyak. mindenki a szövegszerkesztésre hivatkozik, ha ez a kérdés feszegetve van, s nem hinném, hogy lehetetlen egy normális szövegszerkesztőt létrehozni androidra, így úgy gondolom, hogy ennek el fog jönni az ideje. A gépelésre már gyak. most is ott vannak a fizikai billentyűzetek, legyen az USB-s normál billentyűzet vagy tokba épített billentyűzet vagy az ennél elegánsabb csíptetős billentyűzet, szóval ezek elterjedése gyak. megkönnyíti majd a gépelést mindenki számára, s elméleti síkon maga az android rendszer, ill. a jelenlegi hardveres állás szerint már rég megoldódhatott volna az ügy, csak egyelőre várat magára, persze vannak már szövegszerkesztő applikációk, de ezek használata egyelőre bonyolultabb, mint pl. windows vagy linux rendszer alatt.
A virtuális billentyűzet érzésének hiányára kitérve, már létezik az a technika, ami előugró gombokat hoz létre, így gyakorlatilag a megfelelő helyen előugrik egy fizikai gomb, ezt persze nem úgy kell elképzelni, mint a klasszikus billentyűzetet, de ennek elvén akár egy valóban kényelmesen használható fizikai és virtuális billentyűzet kereszteződés jöhet létre.
Az "egérnél kényelmesebb nem létezik" dolgot vitatnám, a touch nagyon is kényelmesebb s gyorsabb megoldás az egérnél, (a touch monitoroknak az elhelyezésén múlik annak kényelmes használata) csak ehhez megfelelő méretű megjelenítő szükséges, tehát azt elismerem, hogy 4-10 colon sokszor csak bonyolítja a dolgot, de egy nagyobb felületen, teszem azt pont egy megfelelő méretű kivetített "képernyőn" tesszük meg ugyanezt vagy akár a jövőben a glass technológiával készült képernyőn, (ott használható lenne a "semmiből előtűnő fizikai gomb" is), mindenesetre nem tartom kérdésnek, hogy megjelenik majd a technika, ugyanakkor félmegoldásnak tartom, mert akkor sem ad ugyanolyan érzést. Csak az is kérdés, hogy az újonnan felnövő generáció, aki már más érzéseket társít a gépeléshez, hisz ezek az eszközök valóban úgymond "erőltetve" vannak, s ennek be is hódol a társadalom, könnyen lehet, hogy a fiaink már gyak. többet fognak használni virtuális billentyűzetet, mint fizikait, így teljesen felborul ez a rend. Ettől függetlenül én a megoldást inkább látom egy a testnek olyan impulzust leadó (nem vagyok biológus!) virtuális billentyűzetben, ami azt az érzést kelti, hogy azt valóban megérintettük. Ha a futurisztikus filmeket megnézzük, ott is úgy képzelik el a dolgot, hogy a gombokat megérinti az ember, tehát a billentyűzeten az ujj, nem "hatol át".
Szóval nem lenne önmagában ez hülyeség, mert egy állandóan átalakuló, s a körülményekhez igazodó billentyűzet sokkal kényelmesebb használatot tesz lehetővé, mint a jelenlegi normál billentyűzet, csak egyelőre nem tudják mindezt úgy megoldani, hogy az jól használható legyen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!