Nemrég halottam hogy a Pentium D hiába 2 magos, mégis egy rakás sz*r. Ez igaz?
A Hypethreading fentebb linkelve volt, hogy hogyan mutatja magát 2 magnak és miképpen működik az erőforrás megosztás. Ez P4-nél kb 15%-os gyorsulással járhat ideális esetben, míg rossz esetben lassulást is okozhat.
A Pentium-D egy szükség megoldás volt, hiszen az AMD már hegesztette az amúgy is jól sikerült Athlon 64 procik két magos változatát az Athlon 64 X2-t, míg a Core 2 Duo még messze állt a megjelenéstől, így született a gyorsan összedobható Pentium-D. A Pentium-D lényegében két különálló P4 CPU mag közös tokban, amik egymással csak a rendszerbuszon keresztül voltak kapcsolatban, sőt osztozkodniuk is kellett ugyanazon a buszon, amit egy egy magos P4 egyedül birtokolt (Az Athlon 64 platform erre is fel volt készítve a Hypetransporttal). Lényegében a Pentium-D-vel született egy nem túl hatékony processzor, hiszen már eleve a Pentium-4 egy elég gyenge órajel/teljesítmény arányú processzor és a két összedrótozott mag sem olyan, mint egy valódi dual proci. Nem is csoda, hogy az Athlon 64 X2 procik sokkal jobbak voltak és ezért az AMD meg is kérte az árat. Az akkori prohardveres tesztben is látszott a Pentium-D lemaradása, ami a többszálú terhelés hatására tovább fokozódott! Az Intel első ütős és igazi kétmagos megoldása a Core 2 Duo volt. A Pentium-D mai szemmel valóban egy rakás kaksi, egy fél fokkal jobb csak, mint egy nagyon elavult Pentium 4. Az meg, hogy már ezek a kétmagos procik is (Pentium-D és A64 X2) is már több. mint 8 évesek, sejteti, hogy ma már szépen elketyegett felettük az idő...számítástechnikában ennyi idő már rengeteget számít!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!