Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Valahogy meglehet azt csinálni...

Valahogy meglehet azt csinálni, hogy a geforce fx 5200 vidikártyám ne laggoljon videózásnál?

Figyelt kérdés
Laggol a játék, amikor videót készítenék. Belehet állítani, hogy a teljesítményt a vidikészítésre hangolja?

2013. aug. 20. 14:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem a videókártyávan van összefüggésben. Talán fraps-ot használsz? Az TÖMRÍTETLEN, azaz kiváló minőségű nyers felvételt készít, ami viszont keményen tekeri a merevlemezt, ettől lassulhat a játék jelentősen. Továbbá a procira is tehet némi plusz terhelést: Vista/Win7/8 esetén érdemes a feladatkezelőben a Fraps affinitását egy magra beállítani, 2/3/4/több helyett.

Legtöbbször amúgy a merevlemez a gyenge pont. Ha több merevlemezed van, külön lemezről fusson a játék és külön lemezre menjen a felvétel. (ha csak több meghajtó(pattíció) van, akkor az egésznek nincs értelme, szóval külön fizikai merevlmezre kell gondolni.

2013. aug. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha pedig nem fraps, akkor a válasz ott lesz, hogy a Frapson túl, a legtöbb program tömörített videót készít, amit viszont valós időben kódol valamilyen formátumba (xvid/mpeg, stb), ami meg keményen terheli a processzort.
2013. aug. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen frapsot használok. Van valami más játékfelvevő program, amivel nem laggolok?
2013. aug. 20. 14:37
 4/8 anonim ***** válasza:

Ahogy írták a videofelvételhez gyors merevlemez kell és nem árt, ha sok szabad hely van rajta, mert ha töredezve vannak a kapacitások, az nagyon belassítja az írást. Legjobb ha a felvétel külön merevlemezre íródik, nem arra, amiről fut a játék is. Fraps-nál ez kiemelten fontos lehet, mert igen nagy adatmennyiséget kreél a felvétel a tömörítés miatt. Ezen felül a CPU igény is megnő, így ha nem elég erős a proci, akkor a teljesítményen meg fog látszani. Ha olyan programmal vennél fel, ami "röptében" tömöríti is a videót, akkor annak ugyan kisebb lehet a merevlemez igénye, de nagyban megnöveli a CPU használatot, tehát ehhez még erősebb proci kéne. Az FX-5200-ből ítélve viszont ez egy igen régi és nem túl erős gép, így videót készíteni lehet, hogy nem alkalmas. Nekem is volt ilyen FX-5200 videokártyám csak már vagy 9 éve...és már akkor is lassú volt, de itt most nem ez a gond.


Amúgy nagy divat lett a videó készítés, minden második "pistike" ezt csinálja...nem tudom mi értelme ennek a temérdek mennyiségű felvételnek, talán ez egy új hobbi. Igaz Én is gyűjtök screenshotokat játékokról, kb 8 éve és az is hasonló kedvtelés, de legalább kevesebb helyet igényel (igazat megvallva kipróbáltam én is nemrég egy 20 perces fraps videót csináltam a Crysis 3-ról és 45GB méretű lett! Ezt még tömöríteni kéne, hogy meg tudjam osztani/mutatni másoknak, de senkit nem érdekelne, mert tele van a Youtube Crysis 3 videókkal, így meg felesleges is erre időt meg tárhelyet pazarolni). Szerintem. Melyik játékról szeretnél videót csinálni és milyen procid van az FX-5200 mellé?

:)

2013. aug. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ebből a mondatból kihagytam egy szót:

"Fraps-nál ez kiemelten fontos lehet, mert igen nagy adatmennyiséget kreál a felvétel a tömörítés *hiánya* miatt"

2013. aug. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Processor 2800+

1.60GHz , 512 MB ram

2013. aug. 23. 10:02
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát kedves kérdező ilyen géppel nem csodálom, ha nem megy a frapsolás. Sajnos ezen nem tudunk segíteni, valszeg kevés a vas.
2013. aug. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Az biztos, hogy nem valami laggmentesen viszi a játékokat, de nem baj.

A ram -om elég kevés. minimum 2 gb kell a minecraftozáshoz.

2013. aug. 26. 11:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!