Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Steve Jobs mennyire volt jó...

Szuperpocok kérdése:

Steve Jobs mennyire volt jó informatikus?

Figyelt kérdés

Először is: bocsánatot kérek ezért az első rálátásra roppant ostobának hallatszó kérdésért. Nagy tisztelője vagyok Steve-nek. Csak kíváncsi vagyok:

Mint tudjátok, az egyetemen bölcsészetet tanult, szóval nem az a műszaki szaki. Másik dolog meg, hogy igazából ő csupán meglátta a lehetőséget olyan dolgokban amikben más nem. Például az egeret nem ő találta fel, csak látta, hogy a Xerox le se szarja és ő bevezette az ötletet és sikeres volt.

Meg híresen kegyetlenül bánt a mérnökeivel. Ez arra enged következtetni, hogy nem rendelkezett a szükséges tudással ahhoz, hogy az elképzeléseit megvalósítsa. Tudod Steve például programozni?

Tulajdonképpen elmondhatjuk róla, hogy jobb agyféltekével kellett helytállnia egy olyan szektorban ahol a bal a favorizáltabb.



2013. aug. 16. 14:09
 1/5 A kérdező kommentje:
Szerintetek is így van hogy fent leírtam? Ti hogy látjátok?
2013. aug. 16. 14:13
 2/5 anonim ***** válasza:

Ahogy a neve is utal rá : "jó munkás ember volt" !

Komolyra fordítva: A kérdésedben egyben benne van a válasz is. Nem nagyon lehet hozzátenni semmit. Szerintem.

2013. aug. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Olvasd el az életrajzát és megtudod. Nagyon is sokat tudott az elektronikáról és a számítógépekről.
2013. aug. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
59%

Sokkal jobban értett az informatikához, mint te. :)


"Jobs a Homestead középiskolában tanul tovább és egyre többet foglakozik elektronikával."

"Jobs és Wozniak jól megértették egymást az elektronika területén és hobbiként gyakorolták azt." Ekkorra már diákmunkát is végzett elektronikai cégnél. Majd összerakta a "Blue box"-ot. Melyből 100db-ot adtak el.

Az egyetemből kilépett, mert "drága volt", ekkorra aktívan LSD-zett.

Atari nevű cégnél helyezkedik el, mint technikus. A cégnél Münchenbe utazott megoldani egy komoly műszaki hibát.

"Nem sokkal később megbízást kap a cégtől, hogy készítse el a „Pong” nevű sikeres videojáték új verzióját". -ezt lepasszolta egy haverjának, de a pénz felét ő kapta.

(ez mind 20 éves kora előtt volt)..

Szóval igen, értett főleg az elektronikához, és a programozáshoz is. Később ettől sokkal jobban is persze.

DE voltak nála ügyesebbek is az elektronikában, jól mondtad, neki másban volt tehetsége.


Igen, tudott programozni is. És értenie kellett mindenhez, amit irányított (csak nem olyan magas szinten).

Azt tudta, hogyan működnek a programozási nyelvek, így irányítani tudta őket. Nem volt rá szüksége, hogy maga írjon bonyolult programokat.

2013. szept. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem tudott programozni, csak Wozniak tudott.
2015. febr. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!