Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Holnap újra szeretném telepite...

Holnap újra szeretném telepiteni a számitó gépemet mert 4 év útán beált a kékhalál, windows7-et akarok rá telepiteni de nem tudom hogyan kell tlepiteni a windows-t sohase telepitettem saját magam a gépemet, hogyan kell?

Figyelt kérdés
Úgy akarom,hogy csak az egyik résst telepitsem újra mert 2 magos proci van benne de az egyik réssze az apumé ahoz nem akarok nyulni,azt nem akarom újra rakni.Segitenétek nekem tudom buta vagyok de nem vagyok nagy infó zseni.Valaki résszletesen leirná nekem hogyan is kell telepiteni a gépemet?
2013. aug. 13. 23:00
 1/4 anonim ***** válasza:
XP-ről akarod ártakni win7-re? Mert akkor minden elveszik (kivéve ha nem formázod előtte a windowst, úgy viszont nincs értelme újrarakni). Annyi az egész, hogy leszedsz egy win7-et, kiírod képfájlként egy dvd-re. Beállítod a biosban (amikor bekapcsolod, nyomogasd a del-t vagy az f2-t folyamatosan mint a hülyegyerek:D), a boot menüben állítsd át a boot sorrendjét erre: 1. dvd olvasó (nem tudom mi a neve a dvd olvasódnak), 2. HDD, 3. floppy (ha van, de azt ki is kapcsolhatod). Ha ez megvan, rakd be a dvd-t a meghajtóba, majd indítsd újra a gépet, és amikor kiírja, hogy "nyomj meg egy billentyűt a cd/dvd megnyitásához (vagy ez angolul: press any key to boot cd/dvd vagy valami hasonló), nyomj meg valamit, és indul a telepítés. Ha elindult, neked már csak követned kell a lépéseket, ami nem nehéz, sőt, mindent ír, neked csak csinálnod kell amit ír. Fontos, hogy mikor elindult a telepítés, sokszor újra fog indulni a gép, ilyenkor már ne nyomj semmit, ha kiírja, hogy nyomj meg egy gombot a bootoláshoz, hagyd hogy továbbmenjen. Ha kész vagy, csak audio és vidikari drivert tegyél fel, plusz az alap progikat.
2013. aug. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
* a del-t vagy f2-t vagy f11-et akkor kell nyomogatni, amikor megnyomtad a bekapcsológombot, ne akkor, amikor már bekapcsolt, ez lényeges :DDD
2013. aug. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Segitenétek nekem tudom buta vagyok de nem vagyok nagy infó zseni."

"az egyik réssze az apumé ahoz nem akarok nyulni,azt nem akarom újra rakni."

Ennek pofon lesz a vége...

2013. aug. 14. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Lajos54 ***** válasza:

"2 magos proci van benne de az egyik réssze az apumé ahoz nem akarok nyulni,azt nem akarom újra rakni"


Ez így nem fog menni!

A 2 magos proci nem azt jelenti, hogy kettő, egymástól független rendszer működik a gépeden.

Az sem igazán működik, hogy "apum részét" nem telepíted újra. Vagy újra húzod a gépet, vagy nem, kettő között nincs kiskapu.

Illetve egy lehetőség még van, amikor egymás mellett kettő oprendszer van, és vagy egyikbe lépsz be a gép elindításakor, vagy a másikba, de ez már egy kicsit bonyolultabb.

Ha pedig kékhalál jelentkezik, akkor az már tényleg megérett egy teljes újratelepítésre.

Amúgy úgy vélem, hogy egyszerű kétfelhasználós (két profilos) Windowsról lehet szó a gépeden. Annál aztán tényleg nem lehet úgy, hogy csak a felét telepíted újra.

2013. aug. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!