Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Két grafikus kártyája van a...

Két grafikus kártyája van a gépnek, hogyan tudom beállítani, melyiket használja?

Figyelt kérdés
Az egyik egy sima Intel HD grafikus, a másik pedig ATI Radeon HD 7640M. Egyébként egy HP Pavilon G6-2302sh gépről van szó. Úgy tűnik, játékok esetében, hogy a gép csak az intel-t érzékeli, ezért vagy el sem indul a játék, vagy rendkívül sokat akadozik. Az ATI mintha ott sem lenne. Tudtok segíteni, hogyan tudom kiválasztani melyiket használja a gép? Köszi!

2013. aug. 11. 13:12
 1/3 Komplikato ***** válasza:
Hát elvileg HA normálisan van feltelítve (ami nem a géphez kapott OS esetén kb. 1% esélyű), akkor desktopon jobb klikknél a megjelenítési beállítások alatt kéne lennie egy olyan menünek amiben beállítható alkalmazásonként (vagy játék), hogy ne használja a Radeont, maximum órajeleken használja a kártyát vagy a játék igényeihez igazítva kisebb teljesítménnyel. Persze be lehet kapcsolni, hogy mindig menjen, de akkor pont a melegedés/fogyasztás problémát sikerül rontani.
2013. aug. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! A gépet OS nélkül vettem, itthon telepítettem rá win7-et. A HP weboldala szerint viszont a gép win8-ra lett optimalizálva, lehet ez a gond? A beállításokat amiket javasoltál megtaláltam, ám ott meg sem jelenik a Radeon, csak az Intel. Tehát nem tudok választani. Szerinted meg lehet ezt oldani valahogy, vagy mindenképp fel kell tegyem a win8-at?
2013. aug. 11. 13:55
 3/3 anonim válasza:
Lehet hogy ha felteszed a win8-at, akkor a rendszer automatikusan fog váltani a kártyák között, a terhelés függvényében.
2013. aug. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!