Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Segítsen valaki, internetre...

Segítsen valaki, internetre feltett fotót hogyan lehet levédeni? (elég részletes válasz kellene, mert ehhez analfabéta vagyok. ) Köszi.

Figyelt kérdés

#foto-levédés
2013. aug. 7. 00:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Utólag már jó eséllyel sehogy.

Illetve hova feltett?

2013. aug. 7. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha valaki nagyon meg akarja szerezni, meg fogja. Legrosszabb esetben nyom egy print screent:)
2013. aug. 7. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Rontsd le a minőségét + tegyél rá áttetsző feliratot. A nagy cégek is így csinálják
2013. aug. 7. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

C:/Felhasználók/név...-re töltöttem a képeket.

Azt sem értem, miért késő a levédés? Kezdhetném előlröl,(?) a fényképezőgépen még nem töröltem a képeket.

2013. aug. 7. 00:58
 5/11 anonim ***** válasza:

C:/Felhasználók... az a lokális gépeden van, azaz nem került megosztásra az interneten. Ez a szerencséd, mert ha valami kikerül a netre védelem nélkül, az kis túlzással tényleg örökké publikussá lesz.

Egyébként hogy tisztázzuk: hogy akarod levédeni? Ne lehessen lementeni, vagy csak azok férjenek hozzá, akiknek te hozzáférést adsz?

2013. aug. 7. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Azt hiszem elég, hogy ne lehessen lementeni.Ezek utazási képek, legutóbb egyik jó képemmel más nyert utazási irodától nyereményt. Egyértelmű volt a lopás a felhők cikk-cakkjai csak 1 másodpercben fixek, árulkodnak. most is jó képeket cserélnék másokkal.
2013. aug. 7. 07:53
 7/11 Lajos54 ***** válasza:

Ahogy itt már említésre került, ha azt akarod, hogy más ne férjen hozzá a képeidhez, akkor ne tedd fel az internetre.

Ha a saját gépeden van (mondjuk a Dokumentumok-Képek mappában, ahova alapból kerülnek) onnét nem tudja senki "elcsenni". Legalábbis nem egyszerűen :)

Viszont ha már kikerült az internetre, ott csinálhatsz akármilyen védelmet, az csak a nagyon gyakorlatlanok részére jelent akadályt.

Ezért csak olyan képet (képeket) osszál meg, tegyél publikussá, amiket bármikor, bárkinek megmutatnál, ráadásul azt is elviseled, ha esetleg más neve alatt látod viszont.

2013. aug. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Képeim a Dokumentumok-Képek Mappában vannak, tehát biztonságban. Mégis: mi az úgynevezett "levédés" ? lépései ? Köszi az eddigi segítségeket (okosítást).
2013. aug. 7. 15:20
 9/11 anonim ***** válasza:
A helyzet az, hogy az általad készített képet a szerzői jog védi ami elidegeníthetetlen, tehát joggal perelhetsz ha valaki a képeddel nyer pályázatot vagy bármilyen egyéb formában felhasználja azt. Egyébként bazinagy vízjelet kell rá tenni ha publikálod, mást nem igen tudsz csinálni, sajnos elég sok a gyökér aki úgy áll hozzá ehhez, ahogy. Nekem is nem egyszer lopták már el fotómat legutoljára megfogadtam, hogy a következő esetnél jogi úton veszek elégtételt (meg kártérítést ;).
2013. aug. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Részletesebben:

[link]

2013. aug. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!