Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Dög lassú a laptop néhány...

Dög lassú a laptop néhány napja, mi baja lehet?

Figyelt kérdés

Ha bekapcsolom 20 perc alatt felmelegszik, kb 5-6 másodperc míg egy dologra reagál, a netes oldalakat vagy 10-20 másodperc míg megtalálja meg ugyanennyi míg betölti rendesen.

Mit tudok csinálni hogy megint rendesen működjön?


Valami PC performert meg Optimaizer Pro-t dobál ki folyamatosan.. remélem ez mond valamit



2013. júl. 23. 18:37
 1/5 CspCsj ***** válasza:

Ha meleg és a ventilátor kivezetésénél nem érzed hogy fújná a levegőt pedig teker ezerrel, akkor eltömődött porral/szöszökkel, ki kell takartani.

Ha meleg és mégis érzed hogy rendesen fújja a forró levegőt akkor meg kell nézni hátha valamilyen program a háttérben terheli a processzort.

Ha a feladatkezelőben a processzor nagyon le van terhelve akkor okozhatja hogy a többi program és a rendszer lassan reagál, meg kell találni melyik folyamat/program a ludas.

2013. júl. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szerintem valami program lesz, mert egyik napról a másikra 'nem működik', ha meg koszos lenne(megnéztem, nem az) akkor az gondolom fokozatosan lassította volna a működést...

Most dobáltam ki vagy 8-10 GB-nyi cuccot a C meghajtóról, a kapacitás 20 %-a szabad és semmi, nemtom hogy töredezettség mentesítéssel érek-e valamit ...?

2013. júl. 23. 19:36
 3/5 CspCsj ***** válasza:

Mindent nem lassít a töredezettség.

Merevlemez fizikai állapotát is nézd meg (pl. HDSentinel).

Feladatkezelő (Alt+Ctrl+Del) Teljesítmény grafikonján mennyi a processzor terheltség, amikor lassúnak érzed?

Ha magas (100% ha teljesen le van terhelve) akkor a Folyamatok listájában nézd meg melyik folyamatnak magas a CPU oszlopban a százalékértéke, az lesz a bűnös.

2013. júl. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Megnéztem és sajnos 100% a proc.terheltsége,

a CPU a 'firefox.exe'-ben a legmagasabb 25-60 közt ugrál másodpercenként föl-le, a többi ami változik az kb 6 folyamat és azok csak 0-5-ig ugrálnak.

?

2013. júl. 24. 21:49
 5/5 CspCsj ***** válasza:

Start menü -> Vezérlőpult -> Programok eltávolítása listából töröltesd az említett PC Performert és Optimizer Pro-t, ha zavarnak - nem sokat segítenek.


A Firefoxnál lehet hogy a sok flash és reklám terhel, próbáld ki a FlashBlock és AdBlock Plus kiegészítőket hozzá.

A FlashBlock a flash animációk/videók helyett egy keretet rak ki, amire ha rákattintasz csak akkor játsza le/jeleníti meg.

Az AdBlock Plus meg a reklámokat szűri, de persze így ez is terhel, de összességében szerintem nyersz vele - egy próbát megér (ha nem javul 2 napon belül akkor a Firefox kiegészítők közül eltávolíthatod mindkettőt).

2013. júl. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!