Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ma egy cég tulajdonosa megkere...

Ma egy cég tulajdonosa megkeresett, hogy valami átjátszót raknának a házamra. Ezért én havi 37 000 Ft-ot kapnék, és kb.2 évig lenne itt. Szerintetek megéri?

Figyelt kérdés
Egy WI-FI átjátszóról lenne szó, egy irodaházból lőnék a jelet a házamnál levő átjátszóhoz, ami felerősíti, majd továbbküldi a jelet 2 másik irodaházhoz. A használaton kívüli kéményre raknának egy nagy fémrudat (árbócot), amit aztán felszerelnének 3 db "fogadó" és 3 db "küldő" antennával. Plusz még valami AP-t (Az mi??) meg switch-t hoznának, és egy szünetmentest. Mindezt felpakolnák a padlásra, egy nem használt sarokba. Az áramot én fizetném, olyan 7 000 Ft-nyi a költsége havonta. Ja, meg azt a rudat rákötnék a villámhárítóra. A kérdésem az, hogy ez nekem megérni? Határozatlan idejű szerződés is készülne, amiben benne van, hogy ha elbontják az átjátszót, akkor mindent az eredeti állapotba állítanak vissza. Elég kecsegtető ajánlat, de túl szépnek tűnik.

2013. júl. 12. 20:05
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja és a házból nem csinálnának adótornyot, maximum 7 darab, általam meghatározott méretű antenna kerülhet fel.
2013. júl. 12. 20:06
 2/12 anonim ***** válasza:

Olvasd át a szerződést.

Viszont szerintem ez után adózni kéne...

2013. júl. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anti paladin ***** válasza:

A konkrét szerződés ismerete nélkül nem lehet mit mondani. Kérj egy szerződést, bogarászd át nagyon alaposan (ha kell, vidd el egy ügyvédhez is).

Ha még ekkor is ilyen értékekkel lehet számolni, akkor hajrá. Szerintem.

2013. júl. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ok, köszönöm. Majd beszélek a csávóval, és elkérem a szerződést.:) Nem hiszem, hogy ilyenért adózni kéne. A saját ingatlanomra szerelném, és az én áramomat fogyasztaná.
2013. júl. 12. 20:22
 5/12 Lajos54 ***** válasza:

Adózni ma már minden bevétel után kell. Az ilyen, szerződés utáni rendszeres bevétel szépen hozzácsapódik az éves keresetedhez, tehát növeli az adóalapodat. Mivel cégről van szó, biztos, hogy el kell nekik is könyvelniük, tehát lejelentik. Ha te nem vallod be, akkor előbb-utóbb lecsap rád a NAV adócsalás miatt. Számold (számoltasd) ki, mennyit fog ez neked éves szinten jelenteni az adódba, azt vond le az áramfogyasztás után megmaradt összegből, és úgy döntsd el, még mindig megéri-e.

És azt a bizonyos áramfogyasztást is nagyon nézd meg, hogy valóban belefér-e a 7000 Ft-ba.

2013. júl. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ok, köszönöm a választ!:) Majd leírom, hogy mit tartalmaz a szerződés, ha megkaptam.
2013. júl. 12. 22:45
 7/12 A kérdező kommentje:

Na, nagyjából leírom:

Az átjátszó villanyköltségeit én, a karbantartás és egyéb felmerülő költségeit a berendezés tulajdonosa fizeti.

Én köteles vagyok jelezni ha bármi problémát tapasztalok, és ha indokolt, akkor a rendszert lekapcsolni és áramtalanítani.

Az átjátszóberendezés esetleges eltávolítása után ők kötelesek visszaállítani mindent az eredeti állapotba.

Ha az adott hónapot kövi hónap 10.-ig nem fizetik ki, akkor lekapcsolhatom a rendszert, és csak két havi részlet megfizetése után kapcsolom vissza.

Ha 63 nap után sem fizetnek, akkor a 64. napon a berendezések a tulajdonomba kerülnek, de akkor viszont nem kötelesek visszaállítani az eredeti kinézetet.

Maximum 7, az ingatlan tulajdonosa által meghatározott méretű, antenna kerülhet fel az árbócra.

1 négyzetmétert kell biztosítanom az eszközöknek, és 3 konnektort, egyet a rendszernek, 2-őt az esetleges munkavégzéshez.

Lényegében elég jó feltételeket sikerült kiharcolnom. Most még az almérőt mondtam nekik, hogy szereljenek fel, és akkor én ki tudom számolni a fogyasztást, majd az után fizetek. De garantálták hogy még 5 ezer Ft-ot se nagyon fogyaszt. Így, adókkal együtt még mindig olyan 25 000 havi tiszta pénzem megvan köbö. Ja és bármikor felbonthatom a szerződést, de utána még 21 napot köteles vagyok biztosítani "felmondási időnek". De még mindig túl jó ajánlatnak tűnik.

2013. júl. 13. 12:30
 8/12 A kérdező kommentje:
Szerintetek belemenjek?
2013. júl. 14. 12:18
 9/12 anonim ***** válasza:

Nézesd át ügyvéddel nehogy átcseszés legyen a dolog. Ez a wifis cucc így jól hangzik ha te is használhatod akkor nem egy rossz dolog mert addig se kell fizetned a saját netedért, de mindenképp nézesd át egy ügyvéddel mert lehet apró betűs érsz. Például a házadhoz ne adj nekik kulcsot soha, ha valami kínjuk van telefonon egyeztessetek ha kijönnének csak megnézni vagy valami, tehát azért ezt vedd figyelmebe hogy a tudtod nélkül ne mehessenek be a házadba sőt a telkedre se, erre azért figyelj oda.

Amúgy ez nem rossz csak a bevétel után adóznod kell, erre is kérdezz rájuk hogy ők ezt el-e intézik neked vagy neked kell ezt bejelentened, ha neked kell akkor első csengetés után menj el a NAV-hoz és jelentsd be nekik hogy van egy ilyen bevételi forrásod minden ezzel kapcsolatos papírt vigyél be nekik, és akkor nem kell adóbevallásnál fognod a fejed hogy na akkor hogyan meg ha esetleg le ellenőriznének hogy mire fel kapsz te pénzt meg minden akkor ne legyen baj és ne kelljen gyorsan rohangálni mindenfelé.

2013. júl. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A WIFI-t használhatnám. Kulcsot nem kapnak, de havonta 2x1 órát rá kell szánnom hogy ellenőrizzék az eszközöket. És csak akkor jöhetnek, amikor nekem jó. Mint írtam, adókkal együtt is kb. 25 rugóm meglenne az antennákból. Természetesen ügyvéd átnézi.:)
2013. júl. 14. 23:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!