Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A crack fájlok tényleg vírusosak?

A crack fájlok tényleg vírusosak?

Figyelt kérdés
Nem is tudom, hanyadik eset, de általában vírusosnak észleli a Windows defender a crak .dll fájlokat. Most komoly, hogy vírusos? vagy csak megbízhatatlan és meg akarja védeni a pc-t a vírusírtó?

2013. júl. 12. 15:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem minden esetben, de valóban gyakori.
2013. júl. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A crack file (a vírusirtó számára) megbízhatatlan és a hozzá tartozó programban változásokat eszközöl. Ez már pont elég egy ilyen túlbuzgó vírusirtónak, hogy sikítozva villogjon neked a képernyőn.

Persze kalózprogramok esetén nem kizárható a vírus esélye sem, de ez van, ha nem akar az ember fizetni, akkor vállalja a kockázatokat és mellékhatásokat.

G.

2013. júl. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Változó. Játék törések általában tiszták, de akadhat kivétel. Sok szoftver fejlesztő pénzt fizet azért az antivírus cégeknek, hogy tegyék a törést fekete listára, így nehezítve az illegális használatot. Viszont ha az adott törés biztonsági csomaghoz való (tűzfal, antivírus) nem kockáztatnék. Egy gyilkosra nem bíznám az anyám védelmét, ahogy egy tolvajra sem az autóm leparkolását.
2013. júl. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 i hate this world ***** válasza:
Nem minden esetben, de gyakran bindelnek hozzá keyloggert vagy RAT-ot.
2013. júl. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok.


Erre való a [link] oldala, ahová feltöltheted a gyanús fájlt és az összes népszerűbb és nagyobb antivírus motorral letesztelik majd kiírnák az eredményt. Általában ezeknek a találatára érdemes figyelni:


Avast, ESET, Norton, AVG, Kaspersky, Avira

2013. júl. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 P.O.C. ***** válasza:
73%

Én is a virustotal.com -ot ajánlom. Ha a tesztelés eredményeképp a víruskergető szoftverek csak 10-20% nyavalyog, akkor valószínűleg tiszta a fájl. Ha viszont 60-70% -nál magasabb, akkor ár kezdhetsz aggódni.


Amúgy jól mondják előttem, ha valaki áttér a sötét oldalra, annak sokkal könnyebben járhatósága miatt, az ne csodálkozzon rajta, ha néha megtalálja Véder Nagy Úr, és a seggébe dugja a lézerkardját. :D

2013. júl. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 belapus ***** válasza:

Csak érdekességképpen.( Amúgy egyetértve a válaszokkal. )

Mit kezdjünk egy ilyen elemzéssel,


[link]


ahol a legjobbnak tartott biztonsági szoftverek, egymással ellentétes eredményre jutnak?

2013. júl. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 i hate this world ***** válasza:
B..szhatjátok a virustotalt ha FUD a vírus.
2013. júl. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Lajos54 ***** válasza:
100%

Igen, mint már többen is írták, nagyobb az esély az ilyen programoknál, hogy valóban van benne kis gazember.

De az is igaz, hogy az ilyen jellegű programokat a vírusirtók azért (is) érzékelik rosszindulatúnak, mert gyakorlatilag belenyúlnak a programokba, elvileg nem megengedhető módon. Vagyis változtatnak, változtatni akarnak rajtuk.

Például léteznek bizonyos programokhoz úgynevezett Key-generátorok, amik kulcsokat, kódokat állítanak elő úgy, hogy keményen belenyúlnak az adott programba. Az ilyeneket szinte kivétel nélkül vírusként érzékeli minden vírusvédelmi szoftver.

2013. júl. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek. Nekem a vírusírtó 3 fajta szintre sorolja be az észlelt elemeket. Alacsony kockázat, közepes, magas. Én az alacsonyakat engedélyezni szoktam és ha közepes, vagy magas, akkor vagyok bajba, hogy nem tudom mi legyen, mert általában azok a játékok kellenek és nem mondanék le róluk. De pénzem sincs ilyenekre, hogy egy játékért 10 ezret adjak. Tehát akkor mi legyen a közepes és a magas besorolású ,,vírusokkal"? Még nem találkoztam olyannal, ami kárt tett volna a gépemben. Vagy csak egyszer, de sikerült kiírtani.
2013. júl. 12. 23:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!