Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Egy hd laptopba bele lehet...

Egy hd laptopba bele lehet szerelnii a full hd-t?

Figyelt kérdés

2013. júl. 10. 16:41
1 2
 1/13 anonim válasza:
Fogalmazd át a kérdésed, kérlek. Amit kérdeztél, annak semmi értelme nincs!
2013. júl. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

ha veszek egy hd laptopot és full hd-t akarok

akkor meg lehet szerelni hogy full hd legyen?

2013. júl. 10. 16:54
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem.
2013. júl. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem, mert a laptopon sem a VGA-t sem a képernyőt nem tudod csak úgy kicserélni. Ebben az esetben egy erősebb proci is kéne, tehát egy új laptop...
2013. júl. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 tamasoft ***** válasza:

Ugyanúgy lehet, mint Zsiguliból rally autót. Végeredményben meg lehet csinálni, de minek. A költségekről nem is beszélve. Egy újat venni olcsóbb, a felmerülő technikai akadályokról nem is beszélve. Először a megjelenítő (monitor) problémájába botlunk bele. Kell szerezni egy 1920x1080 képpontos beépíthető monitort, ami mérethelyes. Puff. Már itt annyi a projektnek. Ha lenne is ilyen, mondjuk 15 collos, az összes rendszersínt hozzá kell szabni, ami már műszerész feladat. Ekkor jön a használhatósága, hogy a proci, meg az összes többi dolog ki tudja e szolgálni? Mondom előre, hogy nem tudja.

Még új FullHD laptopot sem igen lehet kapni emberi árban, 200ezer körül mennek mostanság a legolcsóbbak is.

2013. júl. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
akkor szerinted melyiket vegyem ezt [link] vagy ezt [link]
2013. júl. 11. 17:47
 7/13 tamasoft ***** válasza:

Én a FullHD kijelzővel szerelt gépet venném, de ez szubjektív, mert valakinek nem kell a full HD (mert esetleg egy külső nagy teljesítményű monitort használ), viszont kell a terás winyó, és kicsit spórolni akar.


Én azért venném a FullHD-t, mert a 750 Gigás háttértár, és a 2 Gb-os VGA untig elég, - még sok is - általános használatra amellett, hogy a felbontása, szóval a kép sokkal jobb (szebb). A laptopokba épített gigászi videovezérlők engem spec. nem hatnak meg, bár láttam már olyan embert, aki laptopon játszott, de hogy minek, azt a mai napig nem értem...

2013. júl. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

de nagy a különbség a hd és a full hd között mert ha nem akkor a hd szerintem jobb és ha rákötöm a tévére ugy úgyse

a laptopon van a kép. (különben játékra akarom )

2013. júl. 11. 20:33
 9/13 tamasoft ***** válasza:

Neked kell tudni, hogy mit akarsz.

Nekem hiányozna a FullHD (nevezzük 1080i-nek), ha nem volna. A Full HD SOKKAL nagyobb felbontást biztosít, mint a normál 1024*768, vagy variánsai, (pl. a 1366 x 768, közkeletű nevén 720p.) Tény, hogy az 1080-hoz kell(ene) a méret is, tehát minimum 17 coll, de inkább nagyobb.

Ahogy már kezdem ismerni a véleményed és érdeklődési köröd, képzettséged, lehet hogy a kisebb felbontású géppel is jól ellennél.

2013. júl. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
a coll az az inch?
2013. júl. 12. 11:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!