Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mik a tapasztalataitok az...

Mik a tapasztalataitok az AMD-ről?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy az intel vs amd téma sokat lett már vitatva. Nem is ez érdekelne engem, hanem hogy mit gondoltok az AMD-ről, azon belül is az FX 6300 Black Edition-ról. Vannak-e észrevételeitek, szerintetek megbízható-e, tartós-e?

2013. júl. 8. 17:09
1 2
 11/15 Teno ***** válasza:
5 gépem volt már, de csak egybe volt intel...szóval nálam fordított az arány :D
2013. júl. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Magyarországon biztosan erősebb az AMD jelenlét illetve anno az Athlon 64 és X2 korszakban globálisan erősnek és erősödőnek tűnt a cég.

Nekem személy szerint idáig 1 Intel és 9 AMD procim volt 12 év alatt...látszólag sűrűn cserélgettem, de voltak modellek amiket hosszabb ideig használtam (1,5-2 év), a rekord az közel 3 év volt (Phenom II X4 945). Egyébként a lecserélt procik sem mentek kukába, mert családon belül tovább lettek adva, így soknak ma is követem az életútját. Van olyan is (ez egy Ahlon XP 2000+), amit majdnem 2 évig használtam, utána a tesóm is gyűrte egy évet, majd a sógorom még kettőt....most el van téve a CPU emlékbe, működőképesen. A Duron 1300, az XP 2800+ és az A64 3000+ procijaim végül idegenekhez kerültek, azokkal már nem tudom, hogy mi van. A legrégebbi procim, amit még figyelemmel tudok tartani sógoroméknál tanyázik, ez egy X2 4600+, amit 6 éve vettem...köszöni szépen jól van. Anyukám gépében nemrég halt ki az alaplap közel 7 év után, ebben egy S754-es Sempron 3000+ ketyegett (netezésre), most ez a prockó is az emlékgyűjteményben pihizik, bár ez nem volt az enyém előtte (a helyét átvette egy X2 5600+, amit 3 éve vettem használtan tesómnak mindössze 6k-ért...ahogy anyut ismerem ez is meglesz neki, amíg a hardver bírja). :)

Idáig 2 procim halt meg: Egy Celeron 533MHz-es modell az alaplap/táp miatt és az Athlon XP 2800+ procim miután az öcsém jó néhány év használat után kipróbálta, hogy bejön -e a BIOS, ha nincs a procin hűtő (elfüstölt). Az Athlon XP procikban még nem volt hővédelem, max az alaplapon (ha olyan fajta volt), de az sem volt annyira hatékony, hogy megóvja a procit a hűtő nélküliségtől (max arra volt jó az alaplapi hővédelem, hogy ha leállt a hűtőn a ventilátor és lassan elkezdett melegedni). Szerencsére a mai procikkal nincs már régóta ilyen para.

Na ez elég off hozzászólás lett. Sorry :D

2013. júl. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Korrigálnom kell, mert az AMD proci, amit a tesóm hűtő nélkül elfüstöltetett, az nem is az ényém volt, hanem az Ő első procija, ami akkor már kb 7 éves volt...ez is már vagy 3-4 éve történt és az elhunyt egy Thunderbird magos 1,33GHz-es Athlon volt...

:)

2013. júl. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Teno ***** válasza:
Az első AMD-s gépem még most is működik 10év!! után, a maga kemény egymagos 1800MHz :)
2013. júl. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Jó de az 10 éves. Én a mai processzorokra lennék kíváncsi.. Semmi se a régi manapság!:)
2013. júl. 11. 20:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!