Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mik a tapasztalataitok az...

Mik a tapasztalataitok az AMD-ről?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy az intel vs amd téma sokat lett már vitatva. Nem is ez érdekelne engem, hanem hogy mit gondoltok az AMD-ről, azon belül is az FX 6300 Black Edition-ról. Vannak-e észrevételeitek, szerintetek megbízható-e, tartós-e?

2013. júl. 8. 17:09
1 2
 1/15 Teno ***** válasza:
100%
Jó proci
2013. júl. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Megbízhatónak megbízhatóak és tartósak az AMD procik is, ezzel nem szokott gond lenni. A CPU egy tartós alkatrész, ha rendes hűtés van rajta és az alaplap/táp párostól megfelelő feszültségeket kap, akkor nagyon hosszú ideig kiszolgálnak.

Nekem 2002 márciusától van AMD konfigurációm és az első fapados Celeronos konfigomhoz képest olyan jó benyomást tett, hogy azóta is a márkánál maradtam. Bár igyekszem tisztában lenni a tényekkel a szívem kicsit jobban húz a kisebbik gyártóhoz, de nem tartom magam elvakult AMD kereszteslovagnak sem. A környezetemben is sok AMD-s gép van (most így nem túl széles családi körön belül 8 konfigurációt tartok számon, melyeket részben magam szereztem, ajánlottam, raktam össze vagy tartok karban. Mindenhol teszi a dolgát a gép gond nélkül már hosszú ideje és amire használják megfelelő és ár/értékben is jól jártak a tulajok. Egyébként nem vagyok Intel ellenes, mert sztem az, hogy jó véleménnyel vagyok az AMD termékeiről nem jelenti azt, hogy a konkurenciát köpködnöm kéne. Ha olyan helyzet adódik, akkor gond nélkül ajánlok Inteles vasat is (apósom notebookját is Én rendeltem és Intel procis).

Ezen felül nekem most kb 7 hónapja egy FX-6300 dübörög a gépemben. Szerintem nem rossz CPU és megérte az árát. Mondjuk nekem alapból egy Hyper 212+ hűtőm volt, így gyárival nem tudom miként viselkedik, de ezzel egyáltalán nem forrósodik és halkan hűthető (a CPU hőmérsékletek és a gép fogyasztása csak csekély mértékben változott az előző X4 945 procimhoz képest). Nagyon sok különbséget a hétköznapokban nem látok a Phenom II X4 után, de komolyabb feledatok/benchmmarkok alatt megmutatkozhat az a plusz, amit ez a proci tud. Én a Turbo Core funkciót kikapcsoltam mert cicergett miatta a tápom (ami egyébként egy jó fajta VX-450W), így inkább 4GHz max órajelen járatom alapfeszültség alkalmazása mellett (az energiagazdálkodást természetesen meghagytam). A fogyasztás/hőtermelés csak kis mértékben ugrott meg, a teljesítménnyel elégedett vagyok! Kisebb feszültség emeléssel ugyan elértem a 4,5GHz-t és minden teszt végigfutott ilyen órajelekkel, de itt már a fogyasztás/hőtermelés omolyabb szinten megugrott, nem használnám jó szívvel így a procit hosszú távon...a 4Ghz viszont jól áll neki! Én merem ajánlani ezt a modellt és a gyártótól sem kell félni.

:)

2013. júl. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Aztmondod, hogy érdemes egy procihűtőt venni alá? Egyébként én egy i5ös 3.4 Ghz és egy fx 6300 között gondolkozom. De aztmondták érdemesebb egy fx 6300, és az árkülömbségből pedig HD7850 vga helyett 7870-t venni, így jobban viszi majd a játékokat. Erről mi a véleményed? És szerinted ez jó proci, vagy már célszerűbb egy A szériás legújabb procit megvenni belső maggal? Nem elavult még az am3+, vagy még nyugodtan lehet rá ''építkezni''?
2013. júl. 8. 19:17
 4/15 anonim ***** válasza:

Hát igen az i5 azért jobb proci, de egy FX-6300-al is jól ki lehet jönni...Játékra első sorban a VGA számít, főleg nagyon magas grafikai beállítások alkalmazásánál. Nekem egy HD7850 van a proci mellé és jókat játszom vele így is 1680x1050-ben (ennyit bír az 5 éves monitorom, de a 7850 azért nem megfektethetetlen kártya így sem, azaz van értelme egy erősebben is elgondolkodni). A gyári hűtőjét nem próbáltam, de annak is el kéne vinnie rendesen csak hangosabb lesz és valamivel melegebb is, főleg terheléskor.

Az AM3+ nem tudom, hogy mennyire halott, de egy olyan embernek, aki amúgy is csak 3-4 évente fejleszt, annak nem lehet tartós platformot ajánlani...pár év múlva itt az FM2+, DDR4, ki tudja még mi.

Játékos konfigba ha nekem választanom kéne, hogy i5+HD7850 (de pontosan melyik i5?) vagy FX-6300+7870, akkor valószínűleg az utóbbit választanám, főleg ha a 7870 Tahiti GPU-s példány. De jöhetnek még más vélemények, érvek is...

2013. júl. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
És szerinted az utóbbi verzió egy Samsung Syncmaster 923NW (HD) monitorral elvinné a crysis 3-mat full grafikán? és milyen felbontásban?
2013. júl. 8. 21:57
 6/15 anonim ***** válasza:

Mit értesz full grafika alatt? Maximális szűrőket is (8x MSAA?). Ez tény, hogy most az egyik legnagyobb gépigényű játék és full vagy legalábbis nagyon magas grafikához inkább bika videokari kell. Én játszottam a játékkal, keveset multiban is (FX-6300 és a HD7850 kombóval) 1680x1050 felbontáson nagyon magas textúrákkal, magas grafikai beállításokkal és 2x SMAA post-process élsimítással. Így futott nálam átlag 40 fps körüli átlaggal. A multi valamiért jobban sebességre optimalizált, ott bő +10 fps-sel többet kaptam, egész játszható volt (na és szép a játék így is). Tekintve, hogy a monitorod 1440x900 felbontású (ennél az 1680x1050 36%-kal magasabb felbontás, azaz ennyivel több pixel színét kell meghatároznia a GPU-nak nálam) elképzelhető, hogy egy 7870-nel futna minden nagyon magas beállításon 4x élsimivel, de ezt ki kéne próbálni.

Nálam a fentebb említett beállítások mellett így dolgoztak a hardverek multiplayerben:

GPU: 95-99% kihasználtság, CPU: 50-70% és elfogyott összesen 3,21GB RAM (a rendszerrel együtt).

[link]

A játék jellemzően 40-60 fps között futott. Ennyit tudok saját tapasztalatból mondani.

2013. júl. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a segítséged, akkor maradok az AMD-nél. Bár a számítógépes szaküzletbe nagyon leakarnak beszélni róla, és aztmondta már nem is rendelnek, csak külön kérésre AMD-t. De hát biztos csak a profit miatt :).
2013. júl. 9. 10:21
 8/15 Teno ***** válasza:
Úristen Te hol vásárolsz? :D
2013. júl. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Hát én is ezt kérdeztem... De telljesen mindegy, úgyse ott vásárolnék, hanem megrendelném
2013. júl. 9. 21:30
 10/15 anonim ***** válasza:
Mert ott biztos Intel kereszteslovagok dolgoznak (van ilyen). A Steam-en regisztrált felhasználók adatai alapján legalább minden negyedik gép AMD procival van felruházva (szegényebb országokban ez az arány nagyobb lehet). Igaz látott már az AMD jobb napokat is asztali fronton (volt, hogy legalább minden harmadik asztali vas AMD-s volt...nyilván ebben nincsenek benne az irodai, notebook, munkaállomás és szerver gépek).
2013. júl. 10. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!