Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy tudja egy vírus tönkreten...

Hogy tudja egy vírus tönkretenni az alaplapot?

Figyelt kérdés
Hogyan tud egy virtuális dolog egy fizikai cuccban kárt tenni? Hogy van ez? Valaki leírná nekem? Mert van egy ismerősöm akinek vírus miatt szállt el a lapja, és nem tudom tisztázni hogy hogyan történhetett...

2013. júl. 4. 17:27
 1/5 anonim ***** válasza:

pl úgy, hogy szoftveresen vezérhető a gép hűtése. A PWM szabályzó által.

Illetve a BIOS-t tároló IC feszültséggel törölhető, írható.


Ha írsz egy szoftvert ami megállítja bekapcsolás után 5perccel a PWM-eket, akkor elég valósíznű, hogy megfőz valamit a gépben.

Azért nem egyből, mert ha boot-alatt nincs PWM jel, el sem indul a rendszered. Védelem.

2013. júl. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mivel szoftveresen lehet pár dolgot vezérelni, ezért valóban nem kizárt a fizikai kár, ahogy első is mondta.


De ez azért annyira nem jellemző a vírusokra manapság.

2013. júl. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
xD... Hol a 3. válasz? Mert én nem látom, viszont hármat mutat a Saját kérdéseid menüben...
2013. júl. 4. 17:52
 4/5 A kérdező kommentje:

na, most már csak kettő van :)


...


köszi h írtatok, jöhet még válasz ha tud valaki még valamit:)

2013. júl. 4. 17:53
 5/5 anonim ***** válasza:

A legkönnyebben beszerezhető férgek inkább adatokat lopnak. Erre van kereslet. De lehet azért találni olyanokat, amik előszeretettel nyesedelik a hardvert.Pl használhatatlan billentyűzet, nyomtatási funkció leállítása, egér megbolondítása... sorolhatnám.

Nem csak azzal lehet kárt okozni, ha leölöd az alaplapot egyből. Ha egy fénymásolós netkávézóba 2nap kiesés van, mert nem tudnak nyomtatni, az elég gáz..

2013. júl. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!