Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi lehet a baja? Lehetséges...

Mi lehet a baja? Lehetséges hogy vírus?

Figyelt kérdés

Rendszertelen időközönként az éppen nyitott program (akár böngésző, akár játék, de még a youtube teljes képernyős nézete is) fogja magát, és összeomlik, nincs rendes hibajelentés, csak hogy súlyos hiba miatt leáll. Néha ugyanezt csinálja a Windows 7 is, kék halál formájában. Mi okozhatja ezt?


Néhány napja kezdte, lehet hogy melege van? Vagy vírus?



2013. jún. 20. 12:39
 1/5 CspCsj ***** válasza:

Ha a melegre gyanakszol programmal nézd a hőmérsékletet, pl aida64, openhardwaremonitor stb. 70 fok felett hűteni kell, 60 fok környéke terhelés alatt elmegy, üresjáratban 55 fok alatt kellene maradnia.

Ha le tudod venni a ház oldalát, állíts oda akár egy kicsi ventilátort, és lemegy 10 fokot.


Persze még sok minden okozhat kékhalált, böngésző összeomlás meg Firefox esetén "normális", főleg flash használatnál.

2013. jún. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az Aida alaplapnál és CPU magoknál 30-40°C-t ír, GPU diódánál (?) 61° terhelés nélkül. A legutolsót kivéve ez nem lehet túl sok.


A vírusra azért gyanakodtam, mert talán a fent levő Microsoft Security Essentials nem vett észre valamit a víruskeresésnél. (nem ismerem még ezt a programot)

2013. jún. 20. 18:40
 3/5 A kérdező kommentje:

A hibák forrásai nagyjából megvannak:


A játék -és böngésző összeomlásokat az nVidia legújabb (320.18) driverje okozta, kicseréltem 3.14.22-re, azóta jó.


A kékhalál meg végre kinyögött egy hibaüzenetet, amire rágugliztam, és azt találtam, hogy RAM vagy RAM aljzat problémát jelent.

2013. jún. 21. 09:43
 4/5 CspCsj ***** válasza:
Ügyes, kapsz egy pirospontot. :D
2013. jún. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A másik hiba is megoldottnak tűnik, először áttettem mindkét memóriát másik aljzatba, de még összeomlott, utána kivettem az egyiket, azóta jól működik, remélem ez volt a baja.


Csak leírom, mert sokszor rákeresek ilyen problémákra, és ezt az oldalt adja ki a gugli. Hátha valakinek jól jön, hogy leírtam :D

2013. jún. 21. 18:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!