Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám megjavítani a...

Hogyan tudnám megjavítani a fájlokat? Mitől mehettek tönkre?

Figyelt kérdés

Újratelepítés előtt pendrive-ra rátettem azokat a képeket, zenéket, videókat, dokumentumokat, amikre feltétlen szükségem van.

Amint megpróbáltam feltenni újratelepítés után ezeket, az összes fájl megsérült, a nevük felismerhetetlen betűkre változtak.

Mit tudnék velük tenni? Nagy szükségem van rájuk! Nem tudom pótolni sajnos!

Köszönöm.


2013. jún. 8. 11:20
 1/6 CspCsj ***** válasza:
A pendrive-on jó mind, csak másolás után lesz hibás, vagy már a pendrive-on is hibásan jelennek meg?
2013. jún. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, pendrive-on se tudom megnyitni őket.
2013. jún. 9. 21:53
 3/6 CspCsj ***** válasza:
Ez sajnos rossz hír. Gondolom több számítógépen is próbáltad. Egyelőre semmiképpen ne másolj rá.
2013. jún. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Helyre lehet majd hozni?

Elég fontosak azok a dolgot sajnos.

2013. jún. 10. 19:27
 5/6 CspCsj ***** válasza:

Hasonló hibát sok helyen jeleztek már:

[link]

[link]

[link]

[link]


Általában vírusra vagy a fájlrendszer hibájára gyanakodnak és vírusírtót valamint javító vagy adatmentő programot ajánlanak.

Sajnos több esetben a pendrive törlésével végződött a javítás, vagyis az adatok elvesztek.


VIGYÁZZ, bármiféle módosítás/hibajavítás a pendrive fájlrendszerén, ha nem javítja ki a hibát akkor több mint valószínű hogy adatvesztést okoz, legrosszabb esetben utána teljesen törölni kell a pendrive-ot.


Bár az adatmentő programokat ajálják először, - mivel azok csak olvassák az adatokat a pendrive-ról írni/módosítani nem fogják, - szerintem nem működnének ebben az esetben mivel az adatmentés általában törölt/formázott adatok esetén szükséges, nálad viszont nem törlődtek az adatok. Ámbátor egy próbát megérhet (Ilyen több is van, én a GetDataBack programot ajánlom, pendrive-ra a FAT filrendszerre optimalizált változat szokott jó lenni, hacsaknem más fájlrendszert használsz rajta, link: [link] , leírás képekkel: ***** )


Másik módszer lehet a pendrive teljes meghajtójának/partíciójának másolása a számítógépre, majd ezen a másolaton lehet módosításokat/javításokat próbálni, persze csak akkor ha sikerül létrehozni ezt a másolatot. (van sokféle program ezekre, de én csak olyasmit használtam, amit körülményes lenne elmagyarázni, de a Backup & Recovery 2013 ingyenes, elég egyszerű [link] és valaki írt hozzá rövid használati útmutatót képekkel, igaz az windows mentésre van, de hasonlóan lehet bármelyik partícióra: [link] )

Remélem sikerül létrehozni a másolatot.


A fájlrendszert javító/helyreállító megoldások a pendrive-másolaton is elvégezhetőek, illetve ha nem sikerül a másolatot létrehozni akkor sajnos magán a pendrive-on, de csak akkor ha más megoldás már nincs.

Legegyszerűbb és általában elég is szokott lenni a parancsorba írt lemezellenőrzés:

Futtatásba: "cmd" majd a fekete ablakba "chkdsk X: /F /X" ahol X: a pendrive másolatának vagy magának a pendrive meghajtójának a betűjele, a /F azt jelenti, hogy ha talál fájlrendszerhibát azt javítsa, a /X pedig hogy szabadítsa fel a jelzett meghajtót, ha valamilyen program a hozzáférését korlátozná. Persze /F nélkül is lehetne futtatni és úgy nem módosítaná a pendrive tartalmát, de akkor csak azt írná ki hogy hibák vannak a meghajtón, amit úgyis tudunk már.


Hát ez elég hosszú lett és szerintem zavaros is, de már csak a fél szemem van nyitva. ;)

Remélem sikerül kipróbálni valamelyiket és talán közben profibb hozzászóló is akad..



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2013. jún. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Amint lesz rá több időm, kipróbálom!

Remélem a holnapi napom ilyen lesz, mostanság sajnos el vagyok havazva!


Még egyszer köszönöm. Amint megpróbáltam, írok! :)

2013. jún. 11. 15:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!