Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért ilyen lassú amikor...

Miért ilyen lassú amikor videót próbálok lejátszani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szóval van egy igen idős kis gépezetem, egy acer notebook lassan már 7 év fele jár, szóval igazi matuzsálem de remekül működik, kicsit fel is lett turbózva pár dolog rajta, így a Windows 7 Prof, op. rendszert is kibírja...

A probléma viszont az, hogy akárhányszor megnyitok egy youtube videót akadozik, alig akarja lejátszani ugyanez van ha filmet nézek online, nowvideo-n vagy putlockeren...

a nettel nincs gond mert bnőm gépén vígan nézhetünk bármit az itteni nettel. M

Mostanában ilyen nagy rendszervizsgálatokat is futtatok, hogy nincs-e rajta vírus, de nem igen talál semmit. Amúgy ha DVD-t teszek be az teljesen jól megy, csak a netes dolgok akadoznak. Gondoltam arra is hogy a Shockwave playerrel lehet gond vagy Adobe Flash Player-rel de azokat is unalomig frissítgettem és még mindig csapnivalóak a videók. Szerintetek új gép új videókártyával az egyetlen megoldás?

Amúgy igazi technikai analfabéta vagyok, szóval ha bármilyen überbaromságot sikerült írnom fentebb akkor elnézést kérek a hozzáértőktől!

L/19



#számítógép #lassú videó lejátszás
2013. máj. 26. 21:04
 1/9 anonim ***** válasza:

"lassan már 7 év fele jár"

Legfőképpen ez vele a gond!

2013. máj. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szóval a kora miatt nem bírja már...

Ebbe elég nehéz beletörődni, annyi mindenen mentünk már keresztül együtt :D :D

Viccet félre téve ha új gép mégis milyen ha folyton videót akarnék nézni?

2013. máj. 26. 21:17
 3/9 anonim ***** válasza:

"Ebbe elég nehéz beletörődni, annyi mindenen mentünk már keresztül együtt"

Semmi gond! Azóta kijártad az általánost, leérettségiztél, és már te sem vagy mai csikön, de majd találsz egy -a mostani- magadhoz jobban illő társat, akivel ugyanennyi szép emléked lesz! :)


Olyan 100-120eFt körül van, az alap.

Kb. mennyit szánnál rá? - mindig csak az anyagiak... :)

2013. máj. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Reméltem hogy még van pár jó évünk...

Igazából Toshibára gondoltam Satellite-ra azt mondják hogy kevés gond van velük, amúgy max. 200-at.

Vaio-t néztem de kicsit marketing szaga van a dolognak mármint összehasonlítottam más kategóriákkal hasonló vagy jobb felszereltséggel és nagy volt az árkülönbség a sony javára :S szóval most mint minden hozzáértő nő, keresem a megfelelő színűt :D de lehet hogy ennél kicsit megfontoltabban kéne választani

2013. máj. 26. 21:31
 5/9 anonim ***** válasza:

Zöldet ne vegyél, az még éretlen....:)


Szerintem érdemes lenne még a meglevő gépet újratelepíteni, mert lehet, hogy megoldaná a problémát és inkább XP-vel, hátha mégsem annyira szereti a Win 7 rendszert.

Videózáshoz amúgy bármelyik manapság kapható laptop megfelel, ami lényeges az talán inkább a kijelző. Fényerő, színhűség, jó kontraszt, ennek érdemes utánanézni, ha van rá mód, személyesen is megnézni, milyen képe van, jó-e a betekintési szöge stb...

2013. máj. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

:) rendben nem lesz zöld...

köszönöm a tanácsokat körül nézek majd :)

2013. máj. 26. 23:46
 7/9 anonim ***** válasza:

"keresem a megfelelő színűt"

Ebben az esetben bajban leszek... :)


Ellenben 200eFtért már lehet jót kapni.

Toshibát már telepítettem, de nekem nem szimpi már a kinézete sem, a sony pedig sztem is ~20% marketing.


A pontosítás végett:

- Normál 15"os kijelzővel, vagy nagy 17"ossal kellene gép? Ha filmeket nézel, akkor jobb lenne a nagyobb, de akkor a gép is hatalmas.

- Fontos a nagyobb tárhely (1TB), vagy elég vmivel kisebb? Pl. sok film tárolásához sok hely kell.

- Windows7-8cal, vagy anélkül legyen 200? Kb. 25eFt a differencia.


Különben meg, ha megveszel egy korszerűbb gépet, akkor meg vmi szoftveres gebasz beüt, és ugyanúgy akadni fog a jutub mint most. Keress csak rá itt az oldalon a kérdések közt, hogy hányan rinyálnak miatta. - csak lelkesítésként mondom... :)

2013. máj. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nos nem baj ha nagy, még az sem ha kicsit nehezebb van egy apró kis laptopom, ha utazok azt használom :) amolyan kis ajándék volt, (nem vagyok kényszeres laptop gyűjtő).

Ennek ellenére fontos hogy legyen jó az aksi bírja sokáig, windows 8-cal gondoltam 200-ra szóval hogy annyiból legyen meg az egész mondjuk vírusirtóba még hajlandó vagyok beruházni.

Filmet amúgy nem töltök le csak online nézek...

Azért nem baj ha nem olyan kicsi a tárhely a mostanin 40 GB tárhely van a C meghajtón és hát elég szűkös így már... mondjuk a D-n van még... sorry ha ez nem túl releváns válasz a feltett kérdésre :)

Toshibával mi volt a baj, miért nem tetszett?

2013. máj. 27. 00:31
 9/9 A kérdező kommentje:

ezek jóknak tűnnek... még színben is megfelelnek.. :D

[link]

[link]

és igen tudom hogy még plusz 25 a WIN 8. :(

2013. máj. 27. 00:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!