Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha a gépemnek lehet hallani a...

Ha a gépemnek lehet hallani a hangját ami nem ojan hangós és nemis ojan halk akkor azza tápból jőn vagya preocesszor hűtőtől?

Figyelt kérdés

A mostani tápom egy 400W os és ha mongyuk 450 vagy 500w osra cserélem akkor hallkabb lesz a gép?

Ha a processzor hűtőt cserélem egy drágábra akkor hallkabb lesz a gépem?

A mostani hűtőm 3000 forintos és 775 ős deha mongyuk veszek egy 7000-9000 forintosatt akkor hallkabb lessz sokall?

A processzorom egy Q6600 as 4 magós,de ahhoz mijen hűtőt vegyek ami jó is és csendes is és jólhűtia processzortis?


2013. máj. 15. 10:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Csak annyira hangos a gép, hogy a zúgástól a helyesírást is elfelejtetted?

Ha kicsit kimozdítod a gépet, akkor oda tudok hajolni és meghallgatni, hogy melyik a hangos. Jaj nem férek oda, hajolj már oda te!

A tápnál nem csak a teljesítmény a mérvadó, hanem a minőség is.

Szóval, mit is akartál kérdezni igazából?

2013. máj. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Az is egy megoldás ha veszel egy újat,de egyszerűbb ha kitakaritod belőle a port.
2013. máj. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
Nálam is évente felmerülő probléma...Ki kell takaríttatni! ne várd meg míg annyira túlmelegszik, hogy leáll magától, nekem azt mondta a szerv ízes srác, hogy ilyenkor komoly baj is lehet a "kisül". Nálunk, igaz kis város, 3000 ft-ért csinálták meg.
2013. máj. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

A tápom már elég poros de nem tudom szétszedni a prszivóval meg nem tugya kieszedni a legtőbb port.

deha veszek egy 500W ost ami nem márkás azzis jó már?

2013. máj. 15. 11:05
 5/16 anonim ***** válasza:
Te ennyire hülye vagy? Ha veszel egy másikat az is be fog porosodni és akkor megint veszel újat? Fogod a gépedet. Leszeded az oldalát és benzinkúton ha más nincs kifújatod.
2013. máj. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
#5, ez normális. Én a héten már 3. Suzukit vettem, de már ennek is félig a hamutartója.
2013. máj. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 pinkpancser ***** válasza:

Hang: Lehúzod a procihűtő csatlakozóját, gépet bekapcsolod, ha elmúlt a hang akkor az volt. Ha nem akkor táp, házventi, VGA hűtő...

Táp: Milyen van most(márka)? Mennyi idős? Mennyit megy naponta? És ha cseréled, ne azt nézd hány wattos, hanem azt, hogy milyen minőség! 350-es FSP-m többet tud mint a noname 500-as.

Hűtő: A mostani milyen? Mert a 3000 forintos márkát nem ismerjük. Viszont ha veszel egy nagy hőcsöves hűtőt, akkor biztos halkabb lesz a kisebb fordulatszámú ventilátor miatt. 775-re olcsón (kb 5-6000 körül)kijöhet pl AV freezer 7 pro, Alpenföhn Civetta, Alpenföhn Sella, Cooler Master Hyper TX3, EKL cold tower... Ezek jól hűtenek, csendesek és olcsók. Persze érdemes jó pasztát tenni alá, normálisan felkenve.

2013. máj. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Megvettem az uj tápot egy 450W ost ami egy n power márkáju 1400rpm es és 12 cm a ventije,igaz olcsó volt csak pár ezer forint de ez sokkal halkabb minta 400W os volt és amiótta beraktam ezta 450W os tápot a processzor hőfokais már kevesebb,a 400 watos pátnál stabilan 55 fokos volta proci dea 450 esnél már 45 fok.

Akkor a proci hőfokát nem csak a proci hűtő dea tápis befojásolja?

2013. máj. 15. 18:33
 9/16 pinkpancser ***** válasza:
Felsőtápos házaknál ha nincs külön ventilátor ami kifújja a meleget, akkor a táp a procihűtőről szívja a meleg levegőt. Így ha a régi tápban szarakodott a ventilátor akkor előfordulhat, hogy jobban melegedik a proci. Viszont jobb megoldás, ha hátra teszel még egy ventilátort (ami kifeké fúj), így kevésbé meleg levegő fog átmenni a tápon, ez pedig jó hatással lehet az élettartamára.
2013. máj. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Lecseréltem a processzor hűtőtis egy cooler master tx 3 asra,azméregy jó hűtő?

Q6600 as processzora használom és már 40 fok on vanna hőfók a régi hűtőnél 55 fokig és 60 fokig volt.

De visszont azzért van hangja a cooler masternakis,azthittem nagyon csendes lessz.

2013. máj. 16. 18:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!