Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy lehet ezt megoldani?

Hogy lehet ezt megoldani?

Figyelt kérdés
Linuxot akartam telepíteni a gépemre, felraktam a windows mellett, most a windows vírusos lett, és újtatelepítettem. De Nem tudok boot-olni linuxra. Tudnám azt is újratelepíteni, de nem tudom hogy akkor a fájljaimmal mi lesz, van e a linuxnál olyan mappa, mint a windowsnál a windows.old ??? Vagy lehet grub nélkül boot-olni a linuxra... 64-bites Windows 7 Home Premiumom, meg Linux Mint 14em van Gnome 3.4-gyel.

2013. máj. 12. 20:29
 1/7 levis56 ***** válasza:
Ha windows mellé telepítetted a linuxot akkor az újratelepítésnél a linux is törlődött,újra kell telepíteni.CSinálj neki külön patríciót 10GB elég neki és ha legközelebb ujra telepíted a windowst a másik patríción megmarad a linux.
2013. máj. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 levis56 ***** válasza:
A bootoláshoz a bios-ban állítsd be az elsődleges indítást cd-re.
2013. máj. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Más partícióra van telepítve a Linux. Van a C partíció, a windows-szal, van az L partíció a Linux-szal, de ezt nem látja a windows, és van egy D partíció, adatok tárolása miatt.
2013. máj. 12. 21:07
 4/7 levis56 ***** válasza:

Lehet,hogy a második válaszban hülyeséget írtam.

Ha a windows telepítése után megmaradt a linux a gépeden és nem ajánlja fel indításnál,hogy melyik programot inditsad akkor kell a biosban átállítani windowsról linux inditásra viszont akkor lehetséges,hogy a windowst nem fogja bootolni.Akkor marad az 1-es válasz.

2013. máj. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 levis56 ***** válasza:
Nekem úgy ajánlja fel a rendszerek közti választást,hogí nem külön patríción hanem simán egymás mellé van a kettő telepítve de akkor sajna ujratelepítésnél töröl mindent.
2013. máj. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

sztem hasonlóan:

[link]

2013. máj. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szóval te a GRUB-ot akarod helyreállítani ugye?


Bebootlosz live-cd-vel. Gondolom a mint is engedi, ha nem, akkor keress és írj ki valami olyat dvd-re, ami igen és bootolj be arról.


Ha ez megvan, nyitsz egy terminalt, beírod sudo passwd, nyomsz egy entert megadsz valami egyszerű jelszót (nem fog látszani), ütsz egy entert, beírod még egyszer, utána su, megint beírod a kódot, ütsz egy entert. Most már elvileg root vagy, valami ilyesmit kell látnod a promptban, hogy root@f*sztudjami:_


Ezek után beírod: fdisk -l. Itt kiadja, hogy milyen partíciók vannak a gépeden, megkeresed annak a nevét, ami után az van írva: linux. Ez az sda akármi lesz (1, 2, 20, bármi). Ezt felcsatolod valahova, ahova akarod, mondjuk /kispisti a következő paranccsal: mount /dev/sda4 /kispisti


Enter, majd: grub-install --root-directory="/kispisti" /dev/sda


Enter, majd: grub-setup -d /kispisti/boot/grub /dev/sda


Újraindítod, már elvileg van Grubod. Belépsz a linuxba, terminálban még kiadod: sudo update-grub2 és kész is vagy.

2013. máj. 14. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!