Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Akadozik, szaggat a Windows 7...

Akadozik, szaggat a Windows 7 32bit. Videot nem lehet nézni úgy szaggat sőt még az internet lapok közti váltásnál is mp-ket várakoztat, kis méretből nagyméretűé váltás szintén szaggat. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

A problémára nem jövök rá már harmadjára telepítem a Windows 7 32bit-et (3 különböző)és bármit csinálok nem jó :( A gépet most vásároltam tehát új. Adatai: ASRock AD2700 ITX alaplap integrált cpu-val (Intel Atom 2.13GHZ)és integrált vga-val (nem találtam olyan lehetőséget, hogy a ramból mennyit adjon a vga-nak) Alaplap linkje: [link]

Vásároltam még bele 4gb Kingstone 1066Mhz-s ramot + van benne egy 1.5TB-s Samsung winyo bár ez utóbbinak gondolom semmi köze a lassuláshoz. Az alaplap gyártója szerint csak 32bies Op. rendszert tehetek fel, ezt is így tettem. A gép a 4gb ramból 3.24-et használ. Azért sem értem mert a barátnőm laptopjára (MSI Wind U100: 1.6Ghz cpu és 2Gb ram) is ugyanezt a rendszert tettem fel és nála működik minden zökkenőmentesen nálam az ''erősebb'' gépen minden akad :( Kérem adjatok vmi tanácsot mit tehetnék. Köszönöm.



2013. máj. 11. 00:59
 1/9 dos86 ***** válasza:
Ha nem starter van rajta akkor azért akad...
2013. máj. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

32 bites oprendszer összesen 4 GB-ot memóriát tud kezelni.

Driverek fenn vannak?

HDSentinel mit mutat?

2013. máj. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 dos86 ***** válasza:
Mert azt hiszem hogy ez egy magos proci a barátnődé pedig 2 magos.
2013. máj. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Komplikato ***** válasza:
Hát ebben egy picit erősebb kétmagos atom van. Mondjuk mindkettőben csak DX9 a VGA, ami W7 alatt nem szerencsés. A kérdés az a chipset driver és a VGA driver fent van a gépen?
2013. máj. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Minden eredeti drivert felraktam amit az alaplaphoz adtak, semmi más egyebet nem telepítettem mint pl. víusírtó, video lejátszó stb. és így sem működik. Windows 7 Ultimate-t telepítettem. HD Sentinel kép 100/100. Elvileg ahogy utánanéztem az enyémbe is kétmagos processzor van.
2013. máj. 11. 09:07
 6/9 Komplikato ***** válasza:

AsRock is toppon van infó ügyileg, itt azt írják a PowerVR 545 az DirectX 10.1-es:

[link]

2013. máj. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Komplikato ***** válasza:

[link]


Itt a 1091-es driver, kb. egy évvel frissebb, mint AsRock oldalán lévő 1077-es. Amúgy Intel GMA3600 és 3650 az álneve.


Itt egy másik link is: [link]

2013. máj. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Most lefrissítettem a legfrissebb video driverre, de sajnos ugyanúgy akadozik minden:( Dxdiag szerint 1401Mb-ot kap az integrált vga. A hardver adatok szerint a Windows-t bírnia kéne és ha Full HD videot nem is, de 720p-s videot le kéne játszania.
2013. máj. 11. 12:35
 9/9 A kérdező kommentje:
Talán ez lenne a baj: 1db 4Gb-os 1066Mhz Kingstone ram van a gépben és az alaplapon 2 ram hely van (notebook ram kell bele) és a DDR3 1-es helyre rakom a ramot úgy be sem kapcsol ezért kénytelen voltam a DDR3 2-es foglalatba tenni a memoriát. Szerintetek ez okozhatja a problémát?
2013. máj. 11. 13:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!