Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért kerülnek ennyibe a játékok?

Miért kerülnek ennyibe a játékok?

Figyelt kérdés
Nem értem miért kérnek el ennyi pénzt egy új játékra. Vonjunk egy párhuzamot a filmekkel. Ha példának vesszük az eddigi legköltségesebb vagy inkább legsikeresebb filmet (Avatar) akkor szembetűnik egy dolog. A filmet 237 millió dollárból készítették. Ezt az árat a bemutatás hétvégéjén vissza is szedte sőt 5 millióval túl is lépte. Egy mozijegy 1700-2000 ft. Persze egy film még a dvd eladásokból is fog profitálni. Egy dvd 3-5 ezer forint. Tehát a 2 együtt max. 7000 ft. Ha ennyiért árulnának egy új játékot már jó profitot érhetnek el (ha azt nézzük hogy egy játék sem kerül 237 m. dollárba), sőt szerintem magasabb profitot is érnének el, mint most. Akkor mégis miért árulnak egy játékot 15000 ft-ért?
2013. márc. 27. 19:37
 1/3 soccerway ***** válasza:
Nem tudom mennyibe kerül egy játék elkészítése, de a vételára csak eleinte kerül ennyibe, utána jóval olcsóbban meg lehet venni. Egyébként meg egy átlag magyarnak sok a 15.000Ft, egy amerikainak viszont nem.
2013. márc. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ugyancsak azt is vedd figyelembe, hogy manapság egy-egy komoly, új játék előállítása is annyiba kerül, mint egy filmé, de a piacuk azért még mindig sokkal kisebb, mint a filmeké. Persze drága, de szerintem a filmek is drágák pofátlanul. De ha csak az arányokat nézem, akkor szerintem nem feltétlenül rossz.
2013. márc. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hát a legdrágább játék amit találtam az a star wars old republic volt ami 200 millió dollárból készült. A többi átlag olyan 50-90 millióig. Ha már az avatárral példálóztam akkor az 1 hólap alatt 1,6 milliárd bevételt termelt, és ennek a javarészt (ha nem mindet)mozijegy árból szedte össze ami 2000 ft max. Ennyiért szerintem már a warezolók nagy része megvenné a játékokat, de ennyiért nem lehetne adni mert abból nem jönne meg a haszon. Ezért kéne 5000 ft.-ért adni ami még mindig nem egy húzós ár, de már abból is nagyot lehetne profitálni, hiszen ha így nézzük minden egyes darabon 3000 ft. profit van. És az hogy a filmek piaca a nagyobb az annak is köszönhető, hogy az emberek többségének van 1500 ft.-ja elmenni moziba, de 15000 ft. egy játékra elég irreális. Ha olcsóbb lenne az érdeklődők száma is növekedne szerintem.
2013. márc. 27. 20:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!