Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért jó az hogy a gépházban...

Miért jó az hogy a gépházban alul van a táp?

Figyelt kérdés
Új gépházat szeretnék venni, de az újabbak mind alsó táposak. Nekem a gép a szőnyegen van, most akkor a szőnyeget fogja nekem szippantani a porszűrőn keresztül?

2013. márc. 26. 09:41
1 2
 11/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

vagyis a léyeng hogy höt se a fémnek se az üvegnek nem kel lelvezetnie sehonan igy ha ténelg iylen jó höartó akkor ténelg joban is jön


a léynege csak annyi hogy hidegen tartsa a közeget ott ahol besziv a táp na meg a még fontosabb hogy sima tiszta felület legyen és nem szivacsos szöszös szönyeg...

2013. márc. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Lajos54 ***** válasza:

Nem akartam ám vitát gerjeszteni, csak "megütötte" a szememet, hogy jó hővezető az üveg. Nincs is különösebb jelentősége, csak a pontosítás miatt írtam le.

Mint ahogy ezt is :)

Az üveg nem igazán töltődik fel, sőt nagyon jó elektromos szigetelő. Nem véletlen, hogy régen abból készítették a szigetelőket, pl. villanyoszlopokon, elektromos (elektronikus) készülékekben, pl. rádiókban. Csak aztán kiderült, hogy a kerámia kevésbé törékeny, sőt még később egyéb anyagok is beléptek. De ez már egy egészen más téma.

2013. márc. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

A kérdező szempontjából lényegtelen de a statikus töltést és az elektromos áramot ne keverjük.

Emlékszem fizika órán egy műanyag és egy üveg rudat dörzsöltünk egy bolyhos kendővel és mindkettő feltöltődött és a papír darabokat magához rántotta.Mint tudjuk mindkettő igen jó szigetelő.Nem a bolyhos kendő töltődik fel tehát ebből következtetve tévhit hogy a padlószőnyeg statikusan töltődik fel.Mivel hogy a ház egy Faraday kalitka a statikus kisülés a benne lévő cuccoknak nem árt,max ha a belsejében kotorászol egy porszívó műanyag csövével.

2013. márc. 28. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Lajos54 ***** válasza:

Nem is a szőnyeg, hanem a szőnyegtől a gépház. Szervizes ismerősöm mondta, rájöttek, hogy a szőnyegpadlón lévő számítógépeknél lényegesen nagyobb a sztatikus feltöltődésekből adódó probléma. Ha bármi van alatta (akár egy vastagabb karton) már nagyságrendekkel csökken az ilyen gondok száma.

Viszont, hogy visszatérjünk az eredeti kérdéshez, mindenképpen jó, ha van valami a lerakott gép alatt, hiszen így jóval kevesebb port szív be a ventilátor. Mert igaz, hogy kifelé fújja a meleget a házból, de egyértelmű, hogy helyette levegőt kell beszívnia valahol. És a szőnyegpadló még takarítás után is tartalmaz elég port, ami óhatatlanul felverődik a járkálástól.

Mindenképpen az lenne a legegészségesebb, ha valahol magasabban lenne elhelyezve a gép, akár csak egy arasznyival.

2013. márc. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 lordvidam válasza:

Ez egy nagyon jó megoldás... kb a vízhűtéssel jött be, sztem annak érdekében, hogy ha csepeg vagy folyik akkor biztos hogy a tápra follyon és ne maradjon a pc-ből semmi...

Nekem inkább fejjel lefelé van mint alulra tegyem... :D

2021. jún. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!