Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért jó az hogy a gépházban...

Miért jó az hogy a gépházban alul van a táp?

Figyelt kérdés
Új gépházat szeretnék venni, de az újabbak mind alsó táposak. Nekem a gép a szőnyegen van, most akkor a szőnyeget fogja nekem szippantani a porszűrőn keresztül?

2013. márc. 26. 09:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%

pl. bénázáskor (amit némely amatőr csinál) nem esik rá a procira, vagy valamely fontos alkatrészre.

így távolabb van a procitól, és nem egy helyen izzadnak, vagy is egymást melegítik.

Tisztán tartja a szőnyeget. xĐ

2013. márc. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Gondolom jó gyakran kell majd tisztítani a "porzsákot"
2013. márc. 26. 09:50
 3/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Tegyél alá egy aluminium lemezt vagy üveg lap mégjobb


hogy ne közvetlen a szönyeg szöszit is szívja

iletve az üveg meg a fém hidegebb (jó hövezetök) mindég mint más anyagok így hüvösen tartja

2013. márc. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%

A legfontosabbat kihagytátok.

A meleg felfele száll és ha felső tápos akkor a táp a meleg levegőt szívja be és melegszik.

2013. márc. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Mert ha lent van a táp és nem szív semmi levegőt az jobb?
2013. márc. 26. 11:30
 6/15 anonim ***** válasza:
61%
Miért ne szívna? Azért vannak a szép kis talpak a ház alján.
2013. márc. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
73%

Ha nem szív semmi levegőt akkor meg is érdemled.

Ha vennéd a fáradtságot és elolvasnál egy ház használati útmutatót hamar rájönnél hogy tilos puha anyagra tenni.Mint néhány okos laptopos aki paplanra rakott gépnél panaszkodik hogy kikapcsol és tűz forró.

A proci és a videókari által termelt hő a ház felső felébe szorul és ha ott van a tápod túlmelegszik.Nem volt hülye aki kitalálta az alsó tápot mert fent egy ventilátor helye kell legyen nem tápé. [link]

2013. márc. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Hát ha szönyeg eltömitette a szelözöjét akor ténleg megérdemled...

ha csúszkálna a lemez/üveglap vagy bármi más sima is jó persze de egy fa már nem olyan jó hövezetö pl.

szóval gumibak lábakat kel aláteni vagy gumicsikot és akor már nem is csúszik és még megis van emelve a ház kicsit

meg lehet esztétikusan is csinálni ha atól félsz hogy hú csúnya lene alatta...


ahogy irták már sokan ez a legjobb megoldás

alúl van hideg felül meleg

ha padlófütésed van az nem túl jó... de persze akor is kel legyen olyan hely ahol nincs és leginkább ott érdemes gépet elhelyezni

melesleg fütötesten lene a géped akor tök mindegy hol a táp mert ígyis ugyis tönkfe fog meni idövel a túlzot melegedés miatt...

2013. márc. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Lajos54 ***** válasza:

Nem mintha nagyon lényeges lenne, de többen említették itt, hogy az üveg jó hővezető.

Szóval, az üveg NAGYON ROSSZ hővezető!


(csak példának: az alumínium hővezetési tényezője 237, a rézé 399, az ablaküvegé 0,7)

Viszont a port tényleg nem engedi át, sőt elektromosan szigetel. Pl. a szőnyegpadló miatt sztatikus feltöltődési problémák lehetnek, a fém alátét ezen csak ront, míg az üveg szigetel.

2013. márc. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

igen üveget pont ezért ajánlottam inkább hogy mert fém az nem biztos hogy legideálisabb de üveg is ugyan ugy feltud töltödni elektromosan ha akar...


az meg hogy jó hövezetö itt azt értetem alata hogy sokal hidebebb az üveg mint bámi más kb. mint a fémek ha egy szobában van még egy fa egész meleg


a lényege inkább az hogy hidegebb legyen mint más az még csak jól jön ha lasan melegszik fel mondjuk mivel meleg nem megy rá igy nem melegszik fel ugysem:)


nem akartam tul bonyoltiani tehát hogy minden fiziaki számitásokal is paszoljon csak puszta paraszti dolgokat irtam le:)

2013. márc. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!