Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi a baja a vadi új gépemnek?

Mi a baja a vadi új gépemnek?

Figyelt kérdés

Most rendeltem egy gépet a pcx-ről, amit ők raktak össze, persze az általam összeválogatott cuccokból.

Amikor telepíteném a Win7-et ezt kapom mindig: IRQL-NOT_LERR_OR_EQUAL (kék halál).

Szóval nem lehet rá sehogy felrakni a Win7-et, bárhogy próbálkozok.

Gondolom érthető, hogy ez mennyire idegesítő dolog.

Tudnátok valami tanácsot adni, hogy ezt a kék halál dolgot hogy lehetne megoldani? Mit csináljak? Hogy próbálkozzak? Vagy szóljak nekik, hogy nem lehet használni az új gépet, mert gondolom ez nem normális dolog, hogy egy tök új gép rögtön ezt csinálja.



2013. márc. 19. 16:11
 1/7 A kérdező kommentje:
*IRQL-NOT_LESS_OR_EQUAL
2013. márc. 19. 16:14
 2/7 anonim ***** válasza:
Biztos van megoldás, de felesleges kergetned, vidd vissza a gépet, mondd el a gondodat. Ha ők szerelték össze, akkor garanciális a dolog.
2013. márc. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hali,


Nézd, meg hogy a tápegység csatijait jól dugták-e rá az alaplapra, én akkor találkoztam ilyennel amikor a tápegység meghalt egyik gépben, vagyis már a végét járta... Miután kicseréltem a tápegységet megoldódott a hiba.

2013. márc. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 jampi89 válasza:
Próbáld meg úgy telepíteni hogy kihúzol minden olyan hardvert ami nem szükséges a telepítéshez. Illetve ha ez sem segít a biosban is kapcsold ki a felesleges szolgáltatásokat. Vagy ellenőrizd a memória egységek megfelelő működését. Ha több memória is van a gépben cseréld fel őket.
2013. márc. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Pj0tr ***** válasza:

CMOS reset megvolt? Nem lehet, hogy valami kézzel próbáltak konfigolni?

Ha értesz a bios beállításokhoz valamennyire (és persze ha nem sumákolták el az alaplap könyvecskéjét és CD-jét), akkor CMOS reset és állítsad be ahogy szeretnéd. Alapvetően csak olyanokra kell figyelni, hogy ha van a lapon integrált VGA és te vettél sajátot akkor tiltsad le. Ugyanez a hangkártyára is. Még a merevlemezek módját kell esetleg ACHI-ra vagy RAID-re állítani. A többi egy nem sarokig kihasznált gépen nem okozhat problémát.


Arra azért figyelj vagy kérdezd meg, hogy vagy legyen a lap hátulján kivezetve CMOS reset gomb, vagy kérdezd meg, hogy a garit nem bukod-e a szétszereléssel (ez a baj az előre összeállított gépekkel :D)!

2013. márc. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
kösz a válaszokat, végül inkább a garancia mellett döntöttem. Még nem kaptam vissza a gépet, de azt írták, hogy a memória hibája okozta.
2013. márc. 31. 18:36
 7/7 anonim válasza:
nexed én játék közbe kapok kék halált ... szoval valami nincs bedugva gépembe vagy driver hoba vagy??? nem tooooomm mi lehetí??
2013. ápr. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!