Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért indul újra a gép bekapcs...

Miért indul újra a gép bekapcsoláskor?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Mit tehetek?

Múlt hét pénteken, éjszakára nem kapcsoltam a gépet, csak a monitort kapcsoltam ki. (internet nem volt megnyitva)

Másnap reggel, mikor bekapcsoltam a monitort, a fekete boot képernyő fogadott, ki volt írva hogy BOOT FAILED...

újraindítottam a gépet, akkor kék halál ablak jött elő.

Még egy reset után Csökkentett módban kikapcsoltam a gépet. Aztán bekapcsoltam. Miután betöltötte a Windowst (XP SP3)és bejött a háttérkép és az asztal-ikonok, a bejelenthező hang után, ilyen dadogó szerű hangot adott ki a gép, aztán újraindult. Ekkor szintén megáll boot hibával, majd ismét újraindul a gép.

Netezni is csak így "csökkentett módban hálózattal" tudok.

(még videókat is tudok nézni, de csökkentet módban ugye nincs hang, de így nem valami élvezetes XD)

Közben kerestem és találtam is vírusokat, amit tudtam is törölni. (6-ot talált is, ebből 4 trójai volt.) Gondolom ezek okozzák az újraindulási gondot, a rendszer összeomlását. Hiába lettek kiirtva, a probléma még mindig fent áll. CCC Cleaner-el kitakarítottam a gépet és lemez töredezettségmentesítést is végeztem.

Megnéztem, hogy nem e a vinyó sérült-e meg, de az jó. HD Sentinel-el teszteltem, teljesen ép. Nemrég még írtam is ki lemezre cuccokat.

A BIOS felismeri az összes hardvert, így nem tudom mi lehet a baj.

Próbáltam Rendszervisszaállítást, de nincs visszaállítási pont. De én marha meg ki is kapcsoltam és így csökkentett módban nem lehet bekapcsolni.

Mi lehet a probléma?

A Hiba naplóban "WmiAdapter A szolgáltatás megnyitása sikertelen" szerepel.

Egy új Windows telepítés megoldja a problémát?

(Egyébként is már Win7-et akarok feltenni)


Előre is köszönöm a válaszokat!


2013. febr. 17. 18:15
 1/4 tamás-pc ***** válasza:
A windows első indulásnál nemismeri fel(nem találja) a programot ezért egyszer vagy többször is újraindulhat.
2013. febr. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Sajnos mindig újraindul. Háttérkép bejön, asztal, ikonok, ám mikor a Nod32 betölt, egyből újraindul.

Nem tudom milyen vírus ette be magát ennyire a rendszerbe. Már a Nod 32 se talált több kártevőt, se az MSERT online vírusirtó sem.

2013. febr. 17. 20:15
 3/4 tamás-pc ***** válasza:
Próbálj ki egy Avastot, hátha sikerrel jársz :)
2013. márc. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi Tamás-pc, de már megoldottam a problémát.

Felraktam a Win 7 Ultimate SP1 x64-et. Gond egy szál sem.

Nod32 helyett pedig Avast-ot tettem fel. :)

2013. márc. 21. 16:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!