Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért kell feltelepíteni az...

Miért kell feltelepíteni az alaplapot?

Figyelt kérdés

Adott egy számítógép, amin van például egy Windows 7.

Aztán meg fel kell rá telepíteni az alaplap CD-jét. Eddig értem, de miért van szükség az alaplap telepítésére? Ha nem telepítem fel, mi baja lesz a gépnek?



2013. febr. 4. 16:45
 1/3 anonim ***** válasza:

A mai alaplapoknál az alaplapi lemez tartalmazza az integrált hangkártya illesztőprogramját, integrált VGA esetén annak a programja is ott található.


Ezenkívül tartalmazza az alaplapi vezérlők illesztőprogramjait is, amik elengdehetetlenek az optimális működéshez. Ez Chipset driverként szerepel a lemezen. Ezeket nem feltétlenül szükséges feletelepíteni, a windows általában feltelepíti a saját vezérlőit, de azért még is csak jobb a sajátja.

2013. febr. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az alaplapi vezérlők meghajtó programjait lehet feltelepíteni (hálózat, hang, chipset, ahci, raid, usb és egyebek). Ha az oprendszer újabb kiadású, mint az alaplap (és az azon lévő vezérlők), akkor általában nem muszáj telepíteni az alaplapi lemezt, csak ha valami nem működik megfelelően. Modernebb oprendszer a netről is lehúzhatja automatikusan a meghajtó programokat, de net nélkül megint csak a lemez marad.
2013. febr. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, már értem.
2013. febr. 4. 19:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!