Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Valaki legyen szíves segítsen...

Valaki legyen szíves segítsen nekem életem legelső dvd írásában, mert még soha nem csináltam ilyet?

Figyelt kérdés

Jelenleg fut a film letöltésem (jó nehezen találtam rá erre az oldalr is-ez is kész csoda,hogy megvan) -na most ez ZIP formátumban van-gondolom tömörítve.

Van nekem egy sony dvd-íróm,és megyek a TESCO-ba ,de nem tudom,hogy milyen cd-t vegyek,vagy dvd-t kell-e vennem?Milyen program kell hozzá,hogy ki tudjam írni?És lépésről-lépésre vki legyen szíves megírni nekem-nagyon szeretnénk megnézni délután :) NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM NEKTEK!



2013. febr. 2. 07:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A film méretétől függ, ha kicsi, akkor írhatod CD-re VideoCD-ként, de inkább ajánlok egy dvd-t, arra pedig adatként ráírod, így nem csak egy, több filmet is ráírhatsz.

Szóval megvan a dvd és a film fájl (maga a kitömörített fájl, nem pedig a zip).

Fogsz egy író programot, ha van, ha nincs, keress egyet, pl. ezt: [link]

Keresel egy olyan opciót, hogy adatlemez. Utána behúzod a kiírni kívánt fájlokat, ez esetben a videót.

Továbbmész, kiírod. És kész is. Jó filmnézést! ;)

2013. febr. 2. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Inkább DVD lemezt vegyél, egy DVD-re a film méretétől függően 3-6 film is ráfér.


Mindkét esetben adatként kell felírni és nem Videó-CD -ként, mivel az VCD formátumot készít. Valószínűleg amúgy sem menne, mivel mpeg tömörítésű fájl kell hozzá.


[link]


Ha a letöltött film esetleg DVD (kicsomagolva egy ISO fájlt kapsz), akkor pedig a "Disk image készítése/írása" opciót kell választani.


[link]

2013. febr. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
ÓÓÓÓÓÓÓÓÓ-de kedvesek vagytok,nagyon köszönöm a segítségeteket!! :) Szóval akkor DVD-t vegyek,és erre ha most ezt az egy filmet írom csak ki,akkor lesz-e még a későbbiekben lehetőség arra,hogy rakjak még rá több ,másik filmeket?És mielőtt kiírom ezzel a programmal a filmet,ki kell-e csomagolni a gépre,vagy nem kell,elég ezt a tömörített változatot adat-ként kiírni??Ne haragudjatok,hogy ennyit kérdezek,de tényleg még sosem csináltam ilyet,és itt áll a jó kis cd íróm és olyan jó lenne használni :) -no meg más azért tv-n nézni valamit,mint egy gépen :)
2013. febr. 2. 08:15
 4/11 anonim ***** válasza:

Ki kell csomagolni. Kicsomagolás után valószínűleg kapni fogsz egy *.avi , vagy egy ISO fájlt. Az avi fájlt simán felírod adatként (előző hozzászólásomban első kép), ha ISO akkor meg CD képként (második kép).


Lehetőség van egy lemezre többször is írni, de ehhez az első írásnál nem szabad lezárni. Kezdőként inkább ezt pillanatnyilag ne használd, csak elronthatod a lemezt, illetve az asztali lejátszók sem nagyon szeretik a lezáratlan lemezeket. Ha sajnálsz rá egy DVD-t, akkor írd ki CD-re, feltéve ha ráfér. Egy CD max kapacitása 700 MiB.

2013. febr. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Van még egy lehetőség, veszel egy újraírható lemezt (DVD-RW), azt jó-párszor újra tudod írni.
2013. febr. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm-délután beszámolok,hogy hogy sikerült :)
2013. febr. 2. 09:06
 7/11 A kérdező kommentje:
Most adtam fel...AVI forműtumú a film,amit letöltöttem,ezt meg nem lehet ashampooval kiírni,nem sikerül...-mit lehet ilyenkor tenni???
2013. febr. 2. 21:37
 8/11 anonim ***** válasza:
Bármilyen formátumot ki lehet írni. Letudod játszani az avi fájlt? Úgy csináltad ahogy leírtuk? Biztos tud a DVD meghajtód lemezt írni? Mit ír ki?
2013. febr. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Beteszed a lemezt, elindítod az író programot.


Válaszd a "Fájlok és mappák írása -> Új CD/DVD/Blu-ray Disk készítése" lehetőséget.


[link]


A megjelenő ablakban katt a hozzáadás gombra.

Keresd meg a merevlemezeden lévő avi fájlt, jelöld ki, és kattints a hozzáadás gombra.


[link]


Ha sikeresen megadtad a felírandó állományt, kattint a tovább gombra.


[link]


A következő ablaknál beállíthatod az írás sebességét. Ha asztaliban akarod majd lejátszani 8x-nál ne legyen nagyobb. A "DVD írása" gombra kattintva megkezdődik az írás.


[link]


itt már semmi teendőd nincs, az írás befejeztével ki fogja majd adni a lemezt a program. Az avi filmet asztali lejátszón csak akkor tudod lejátszani, ha az asztali kezeli a DivX/XviD kodekeket, illetve a film felbontása nem nagyobb 720x576 pixelnél.

2013. febr. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok,szép reggelt Nektek :)

Köszönöm,hogy írtatoki.

Képzeljétek elk,hogy ugyan úgy csináltam most,mint,ahogyan leírtátok,illetve képekkel beszúrtátok,és azt írja ki az aschampoo,hogy nem található kompatibilis cd-író...-ezen meglepődtem,mert most vettem 15 ezerért egy MAXELL MULTI CD/DVD WRITER megnevezésű dvd író-olvasót...-mi a fene lehet a baj???Van hozzá két fajta csatlakozó, az egyik 2 ágú,a másik 3,a három ágún 2 db usb port van,és egy olyan,mint ami a fényképező gépeken szokott lenni,a másik egy usb+ egy olyan jeck vagy milyen,szóval kerek formájú.Én a három ágúval csatlakoztatom,de nem tudom ennek mi az értelme?Azt írja a használati utasítás,hogy javasolják,hogy külön adaptert vbegyek hozzá,mert lehet,hogy kelleni fog hozzá...-a k...va anyjáért nem szólt az eladó,hogy nem csak 15 ezer,hanem még valami kellhet hozzá-mert ugye ezt amolyan nem biztosan említi a használatiban....nagy kamu ez az egész !!!!Vettem volna egy sonyt-2 ezerrel drágábban,most nem szívnék vele ?:=(((((

2013. febr. 3. 09:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!