Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Minél több az fps annál...

Minél több az fps annál kevésbé szaggat, annál jobb minőségű egy videó vagy akármi?

Figyelt kérdés

lehet hogy rosszul gondolom...

ha pl a hypercam-be beállítom hogy legyen 20 fps a felvétel akkor tulajdonképpen mit állítottam be?


2012. dec. 16. 20:15
 1/5 anonim ***** válasza:
FPS, alias frames per second, magyarul képfrissítés per másodperc . EZ annál jobb minél nagyobb , úgy tudom a szemünk 22 vagy 24 fps-el lát! Tehát 100 és 200 fps között nem látsz különbéget . Tehát ha 20 fps-t állítasz be akkor nem lesz akkora a képfrissítés mint ahogy szemed lát tehát laggolni fogsz , legalább 30 fps-ed kell hogy legyen !
2012. dec. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
így van:)
2012. dec. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszönöm

és hány kulcsképkocka a jó?

2012. dec. 16. 21:06
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet hogy akár már 30 is elég, de néha 70 vagy akár 100 is kell.
2012. dec. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

24 fps körül a szem már folyamatosnak látja a mozgást. Ennél sokkal nagyobb fps-t azért nem érdemes választani, mert a mozgás túl folyamatos lesz, ronda "szappanopera"-effekt keletkezik.


Bővebben:

A filmek, videók, játékok mozgóképét állóképek gyors egymás után vetítésével/megjelenítésével állítjuk elő. Az fps azt mondja meg, hogy másodpercenként hány állóképből áll az adott mozgókép. (FPS = frames per second, azaz képek száma másodpercenként.) Ha ez az érték túl alacsony, akkor a mozgás darabos lesz. Nagyjából 24 fps az, amit már a szem folyamatos mozgásnak lát.


A filmek szinte kizárólag ekkora fps-sel kerülnek rögzítésre, de manapság vannak, akik ezt az értéket keveslik, pedig kb. 100 évig mindenkinek megfelelt, és már ez is folyamatos mozgást jelent. Sőt, valójában az ennél jóval nagyobb fps (pl. 48) filmek esetén nagyon zavaró hatást kelt, amit a legtöbben "szappanopera"-hatásnak neveznek. Ez azt jelenti, hogy a mozgás túl folyamatos, és a filmek emiatt úgy néznek ki, mintha valaki egy olcsó kézikamerával vette volna fel a forgatást. Vannak, akik mégis mellette érvelnek, mondván, hogy több az állókép, ezért közelebb van a mozgás a valóságoshoz. A probléma csak az, hogy ez pusztán az elmélet. A gyakorlatban a film rögzítése és vetítése egész máshogy történik, mint ahogy a szemünk a valóságot mutatja. Azoknak, akik ezt a teljesen téves érvet hangoztatják, valójában csak annyit kéne csinálniuk, hogy körülnéznek, majd összehasonlítják ezt az élményt azzal, amit a magasabb fps-ű filmek nyújtanak. Egyből látni fogják, hogy a magasabb fps nem a valóságosabb látvány irányába tett lépés.


A számítógépes játékok esetében már más a helyzet. Ott egész magas fps-ek is előfordulnak, de ott azért nem szokott zavaró lenni, mert a számítógép képelőállítása megint egész más, mint ahogy a kamera rögzíti a valóságot.


Az újabb TV-k funkciója a motion enhancement, ami egy mozgókép állóképei közé több új állóképet szúr be. Ezek a képek nem lettek leforgatva, tehát nem léteztek korábban, hanem a TV állítja elő őket bonyolult számításokkal. Ezzel két probléma van. Az egyik az, hogy a film egész más hatású lesz, mint amilyennek a készítők szánták. A másik probléma, hogy szintén ronda "szappanopera"-effektet eredményez, ami nagyon sok embert zavar. Aki új TV-t vesz, annak érdemes utánanézni, vajon alapértelmezetten nincs-e bekapcsolva ez a funkció, és ha igen, akkor próbaképpen kikapcsolni. Könnyen lehet, hogy elégedettebb lesz a készülékével ezután.

2013. febr. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!