Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Jobb a vízhűtéses venti mint...

Danika84 kérdése:

Jobb a vízhűtéses venti mint a sima?

Figyelt kérdés
[link] megéri megvenni ezt a procit ?, nekem 6 magos van
2012. dec. 14. 08:52
 1/3 Topmad ***** válasza:

Szia!


Igen, a vízhűtés jobban vonja el a hőt, mint a felfekvő hűtőbordás hűtők. A pontos eredmény azonban nagyban függ a felhasznált anyagoktól:

Mekkora a radiátor, milyen venti hűti a radiátort. A képen dupla (push&pull) ventit mutatnak, ami el fogja végezni a munkát, bár nem hiszem, hogy így adják. Ráadásul ha jól látom, akkor AMD által tesztelt konfigról beszélünk.

Megéri-e?

Nos, én 48e-ért látom a procit. Ezek szerint 14e pénzt számolnak a hűtőre, ami nem rossz ár . Csendes lesz, hűteni is fog.

Kérdés: Ha most van egy 6 magos procid, miért akarsz egy 8 magosat? Vagy csak a hűtő érdekel külön?


Üdv:

Top

2012. dec. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Nem éri meg megvenni ezt.

Rengeteg rosszat is irtak róla.

gondolom alapórajelen azért birja de tuningot már nem de akkor minek vízhütés?

.

15ezerért olyan léghütést kapsz rá ami tunibgot is birja és nem hangos

.

de 8150 t sose tartotam jó vételes procinak

8120 t megveszed jóval olcsóban

veszel rá egy iszonyatosan durva vízhütést ami ténleg jóféle

felhúzod 8150 felé és sokal jobban kijötél az egészböl...

viszont most már 8320 is van szóval akár érdemesebb azt megveni és rá jóféle lég/vizhütés

.

6 magos mid van pontosan? ha valami Phenom 125W os T proci akkor vegyél egy jó viz/léghütést és tuningold megálják ma is helyüket

szintén fx6 osok is megálják helyüket de mire használod? mert ha munkára kor fx6 ot érdemes lehet lecserélni fx8 ra

.

ha játék nem megy jól akor valószínü inkább videokártyád lehet a gyenge

.

vagyis irhatál volna részleteket

.

én biztos nem veném meg vizhütéses 8150 t akor sem ha nem irtak voln roszakat róla

mivel 8150 sem veném meg melesleg

viszont ha mindenkép ez kel akor vedd de te válasz rá egy jóféle hütést inkább

.

de persze ezekután is dönthetsz gyárivízhütés melet is...

2012. dec. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segitségeteket! :)
2012. dec. 20. 22:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!